Фахівці презентували п’ять категорій продуктів, наявність яких необхідна в меню жінок, які бажають завагітніти.

Йдеться про низку життєво важливих речовин, таких як фолієва кислота, вітаміни або рослинні білки, які підвищують фертильність. Про це пише німецьке видання Frankfurter Rundschau.

Зазначається, що тільки організм, який у достатній мірі забезпечується поживними речовинами, здатний знайти енергію для вагітності, а неповноцінне харчування і великий стрес, навпаки, можуть спровокувати негативний вплив.

Фолієва кислота

Вона міститься в спаржі, арахісі, броколі, звичайній і брюссельській капусті, яйцях або шпинаті. Фолієва кислота (вітамін В9) сприяє кровотворенню і обміну речовин, а також процесам зростання, які відіграють важливу роль у заплідненні яйцеклітини.

Читайте також:  Нестача сну підвищує ризик гіпертонії – ось скільки потрібно спати

“Більш високий рівень фолієвої кислоти може мати позитивний ефект: вона не тільки сприятливо впливає на овуляцію та імплантацію ембріона, а й знижує ризик виникнення дефектів нервової трубки плода (наприклад, розщеплення хребта)”, – процитувало видання гінеколога Петера Дерффлера.

Вітамін B6

Він міститься в броколі, квасолі, горосі, картоплі й капусті. Як ідеться у матеріалі, за даними дослідження Массачусетського університету в Амхерсті, достатнє вживання вітаміну B6 підвищує фертильність жінок на 40%.

Омега-3

Жирні кислоти, що містяться в рослинних оліях, горіхах, лососеві або тунці, здатні стимулювати кровообіг у репродуктивних органах, сприяють поліпшенню якості цервікального слизу і сприятливо впливають на гормональний баланс та овуляцію.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Цинк

Ця речовина міститься в сирах сортів “Емменталь” і “Гауда”, вівсяних пластівцях, пшениці, волоських горіхах, сочевиці та кукурудзі. Цинк бере участь у виробленні організмом репродуктивних гормонів, таких як естроген, прогестерон і тестостерон, тому потребу в ньому необхідно покривати саме жінкам, які бажають народити дитину.

Вітамін В12

Міститься в оселедці, лососеві, сирі “Гауда”, яйцях і кисломолочному сирі. Зазначається, що цей вітамін підвищує готовність організму до зачаття. Тоді як його дефіцит пов’язують із проблемами фертильності.