Чи можна виховати кохання, якщо є тільки симпатія? І як зрозуміти, що ваші відносини — це справжнє кохання, а не залежність? Такі питання починають турбувати не відразу, адже коли в нашому житті з’являється нова людина, роман починається з думки: «Ну нарешті я зустріла того самого!» Перше побачення, перші подарунки й перше «кохаю» — довгоочікувана романтика, яка буквально заплющує очі на справжні почуття. Але експерти з міжнародних відносин попереджають, що рано чи пізно цукерково-букетний період пройде і йому на зміну прийдуть емоції в темному забарвленні. Але якщо для однієї пари криза — посильне випробування, то для іншої — справжня трагедія. Тож, як зрозуміти, що між вами здорове кохання, а не хвора залежність?

Варто почати з того, що сама по собі прив’язаність — це почуття близькості, що ґрунтується на коханні. Однак грань між коханням і прив’язаністю настільки тонка, що не всі пари здатні зрозуміти, яке почуття між ними, що, безумовно, обом завдає лише страждання. Люди можуть бути прив’язані до багатьох живих об’єктів, але в такому випадку важливо, щоби дане почуття приносило позитивні емоції. Однак, якщо у вас немає належного контролю над становищем, це може призвести до нездорової прив’язаності.

Отже, у вас є нездорова прив’язаність, якщо…

ВИ БОЇТЕСЯ САМОТНОСТІ

Здоровими можна назвати ті відносини, де обидва партнери не страждають без кохання, оскільки не бояться самотності. Тут немає місця прив’язаності, обидва партнери вміють існувати один без одного. Якщо стосунки не складаються, то обидва партнери абсолютно безболісно приймають рішення розлучитися, не боячись залишитися на самоті. Зріла особистість розуміє, що кохання — величезний емоційний внесок обох партнерів, уміння слухати, переживати, мовчати, кричати, приймати, підтримувати та, найголовніше, прощати.

ВИ КОНТРОЛЮЄТЕ КОЖЕН ЙОГО КРОК

Контроль за переміщеннями, контроль дзвінків і повідомлень, питання «з підковиркою» — усе це ознаки токсичного партнера. Безумовно, є ситуації, коли контроль просто необхідний. Наприклад, якщо ваш партнер витрачає всі гроші на азартні ігри та проводить весь вільний час на цьому сайті, то в такому випадку варто забити на сполох. Однак якщо в стосунках часто присутній контроль через банальну недовіру, то подібна поведінка лише посилить і без того складну ситуацію. Іншими словами, у гармонійних відносинах обидва партнера зберігають автономію. І це дійсно дуже важливо!

У ВАШИХ ВІДНОСИНАХ БАГАТО СЛОВА «Я»

Егоцентризм — те, що безповоротно руйнує стосунки. Коли ви будуєте відносини за принципом «спочатку собі, потім іншим», то на щасливу кінцівку чекати не варто. Коли у відносинах один із партнерів абсолютно не готовий щось робити для іншого, такі відносини можна сміливо назвати безперспективними. У здорових відносинах обидва партнери повинні розуміти, що міцний союз — це вміння говорити «ми». Звичайно, важливий баланс: зміст здорових відносин полягає не в служінні, а в розумінні потреб і бажань один одного. Якщо ви часто помічаєте за собою нотки егоїзму, варто почати трансформацію, в іншому випадку відносини приречені на розрив. Наприклад, замість «я забронювала нам номер у готелі, тому що я хочу відпочити» скажіть «чому б нам не відпочити в готелі та провести час удвох?». Погодьтеся, ці дві пропозиції несуть абсолютно різне емоційне забарвлення.

БУДЬ-ЯКА СВАРКА ДЛЯ ВАС — ДРАМА

Сварки в парі — це нормально. У здорових відносинах обидва партнера розуміють, що конфлікти й моменти незгоди відбуваються абсолютно в кожній родині та такі ситуації варто приймати як норму. Однак у хворих відносинах сварки сприймаються дещо інакше: партнер із хворими почуттями переживає кожен конфлікт особливо гостро й не може розв’язувати проблеми спокійно. Коли кохаєте, ви не говорите про партнера грубо за йогчо спиною, не принижуєте на людях і не влаштовуєте інтриги на стороні. Але якщо відчуваєте нездорові почуття, завжди будете хотіти емоцій, пригод та екстриму. Упізнали себе? Пора мінятися!

ВИ БАЧИТЕ ТІЛЬКИ КРАЩІ ЯКОСТІ

Ще одна ознака нездорового кохання — коли помічаєте тільки сильні сторони вашого партнера й упевнені, що він ідеальний. Ви відмовляєтеся усвідомлювати, що в людини є недосконалість і серйозні недоліки, переконуючи себе, що зустріли справжнього принца. Якщо раптом хтось в оточенні вкаже, що ви зробили неправильний вибір, ви легко вступаєте в суперечку та з піною біля рота доводите кривдникові його неправоту. У любові ж ми приймаємо кохану людину такою, якою вона є. Хіба бувають ідеальні люди? Звичайно ж ні.