Нове дослідження показало, що рівень колективного імунітету від коронавірусу (COVID-19) насправді може бути удвічі вищим від колишніх значень.

Фахівці Каролінського університету в Швеції (єдиної європейської країни, яка не вводить карантин) заявляють, що мають у своєму розпорядженні дані, згідно з якими рівень імунітету насправді вдвічі вищий від поточних оцінок, пише Daily Mail.

Нове значення рівня колективного імунітету може означати, що в третини здорових людей, у яких немає симптомів коронавірусу, можливо, теж розвинувся імунітет. Водночас густонаселені міста, як стверджують експерти, можуть опинитися на шляху до ще більшого колективного імунітету.

Однак доказ імунітету не ґрунтується на основних антитілах, про які говорили вчені. Спроби виміряти імунітет в суспільстві дотепер здебільшого виявлялися ненадійними через акцент на антитілах.

Читайте також:  Дотримання цих простих правил продовжить життя на 8 років

Крім аналізу антитіл, дослідники вивчили рівень Т-клітин – типу білих кров’яних клітин, які допомагають імунній системі боротися з вірусами. Дані показують, що в 30% піддослідних здорових донорів крові розвинувся “імунітет до Т-клітин” – удвічі більше, ніж у антитіл.

Однак невідомо, який рівень імунітету дає Т-клітинну відповідь, хоча вважається, що антитіла залишаються активними тільки від трьох до шести місяців.

Раніше вчені встановили, що для формування колективного імунітету від COVID-19 достатньо 43% населення, яке перехворіло, а не 60%, як вважалося раніше. Водночас вони зазначили, що варто сприймати їхню модель тільки як ілюстрацію, але не як точну цифру.

Читайте також:  5 рослин, які допоможуть знизити рівень холестерину