Ібупрофен і парацетамол є найпопулярнішими жарознижувальними засобами, затребуваними в сезон епідемії грипу та ГРВІ.

Коли краще приймати ібупрофен, а коли – парацетамол? Відповіддю на запитання поділився британський фармацевт Аббас Канані, його рекомендації про це опублікувало видання The Sun.

Парацетамол. Фармацевт пояснив, що його прийом у разі респіраторних інфекцій є ефективнішим для зниження температури. Фахівець заявив, що якщо ключовим нездужанням стає жар або лихоманка разом із головним болем, то краще прийняти парацетамол.

Ібупрофен. Його використання краще, якщо основним симптомом є болі в тілі. Такі болі стають наслідком запалення – ібупрофен має протизапальну дію.

У тих випадках, коли хворий почувається дуже погано, два ліки можна прийняти разом, сказав фармацевт Аббас Канані.

У той же час, експерт попередив, що ібупрофен може викликати алергічні реакції. Люди, які його використовують, повинні знати, що у них немає алергії на клас препаратів, до яких належать ці ліки.

Також фахівець зазначив, що хоча ібупрофен та парацетамол допомагають при болях та температурі, вони мало допоможуть тим, хто страждає від кашлю та закладеності носа. Ці стани потребують окремих засобів лікування.

«При прийомі ліків в обставинах застуди та грипу завжди уважно читайте інструкцію та дотримуйтесь тих правил прийому, які в ній викладені. Не всі ліки можна поєднувати. Ті ж парацетамол та ібупрофен не можна більше приймати або змішувати з жодним іншим препаратом», – резюмував фармацевт.