Слово «старий» можна розуміти по-різному. Коли тобі 18 років, люди, яким уже 35, здаються тобі «старими», а коли відзначаєш 35-річчя, «старість» відсувається до 60 – 70 років. Однак нове дослідження американських вчених змогло встановити точний вік «стару людину».

В ході дослідження вчені опитали 2000 американців старше 40 років. Результати показують, що середній американець починає відчувати себе старим у віці 47 років, а сильне занепокоєння з приводу вікових зовнішніх змін виникає приблизно в 50 років.

Як виявилося, 64% респондентів в цьому віці починають переживати з приводу спаду когнітивних здібностей, причому багато (50%) з них забувають імена людей після зустрічі з ними і втрачають хід своїх думок хоча б раз в день (25%). А 38% не відразу згадують день народження своєї другої половинки, коли їх про це запитують.

Читайте також:  Лікар назвала протипоказання для вживання молока

Вчені відзначають, що хоча багато хто стурбований втратою когнітивних здібностей, 84% учасників повідомили про те, що не вживають ніяких дій для поліпшення мозкової діяльності.

Провідний автор дослідження Ерік Маркотуллі також зазначає: “хоча більше 50% респондентів знають, що надмірне вживання алкоголю, куріння сигарет і недолік сну прискорюють швидкість втрати обсягу мозку, яка відбувається з віком, тільки 41% знають про те, що і погані звички в їжі також впливають на це”. Дослідники підкреслюють, що однією з проблем, що стосується харчування, є нестача омега-3 жирних кислот, які корисні для здоров’я мозку.

У своїй роботі вчені резюмують, що неважливо, коли людина відчуває, що вона вже стара, головне — намагатися підтримувати функції свого організму в будь-який час, не ігноруючи рекомендації лікарів і вчених.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News