Їжа не отримує статусу “суперпродукт” без причини. Цей статус присвоюється тільки продуктам, часто на рослинній основі, які містять неймовірну кількість природних сполук, таких як антиоксиданти. Ці сполуки допомагають нейтралізувати вільні радикали, які можуть пошкодити клітинні білки і ДНК. Це пошкодження може привести до розвитку хвороби і прискорити процес старіння.

Клаудіа Фахардо-Ліра, член Інституту харчових технологій і професор харчових наук і харчування Каліфорнійського державного університету в Нортріджі, назвала кращі продукти з антиоксидантами.

Чорниця

Антоціани-рослинні пігменти, що відповідають за яскраво-червону, пурпурову і синю шкірку деяких фруктів. Цими пігментами особливо багата чорниця. Але антоціани не тільки надають фруктам яскравий колір, але і діють як антиоксиданти.

Темний шоколад

Темний шоколад, що містить не менше 70 відсотків какао , – найкорисніший шоколад. Какао-боби, з яких роблять шоколад, містять велику кількість флавоноїдів. Ці корисні сполуки мають потужні антиоксидантні властивості.

Горіхи пекан

Горіхи пекан, багаті клітковиною, білком і ненасиченими жирами, є відмінною закускою. Недавні дослідження показують, що регулярне вживання горіхів пекан та інших горіхів може призвести до значного підвищення рівня антиоксидантів в крові.

Шпинат

Шпинат-один з найбільш корисних джерел зеаксантину і лютеїну. Ці антиоксиданти широко вивчаються на предмет їх користі для очей. Фактично, недавні дослідження показують, що зеаксантин і лютеїн можуть захистити від вікової макулярної дегенерації.

Буряк

Буряк може бути набутим смаком, але було б прикро упустити через високий вміст в ньому беталаїну. Беталаїни, пігменти, що відповідають за яскравий пурпурно-червоний колір буряка, знижують ризик раку товстої кишки і підтримують здоров’я травної системи.

Джерело: МедікФорум