Зараз немає точних способів запобігти деменції в старості, проте вчені продовжують шукати фактори, які можуть впливати на зниження функцій мозку. Фахівці вважають, що загрожувати мозку можуть високий рівень цукру та тригліцеридів у крові, а також низький рівень “хорошого” холестерину.

Взаємозв’язок між однією з найпоширеніших форм деменції – хворобою Альцгеймера – та трьома потенційно небезпечними станами організму людини виявили вчені з університету Бостона. Вони провели дослідження за участю близько 5 тис. осіб. На момент початку експерименту їхній середній вік становив 37 років.

Учасники кожних чотири роки проходили дев’ять обстежень. За кожним з них спостерігали до досягнення 70-річного віку. Дослідження опубліковано у журналі Alzheimer’s and Dementia.

Під час обстежень у людей вимірювали ліпопротеїни високої щільності (ЛПЗЩ – “хороший” холестерин), ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ – “поганий” холестерин), рівень цукру в крові, індекс маси тіла, артеріальний тиск і кількість викурених сигарет. Також учасники проходили тести на оцінку когнітивних функцій мозку.

Проаналізувавши дані, дослідники дійшли висновку, що більш високий рівень цукру та тригліцеридів у крові, а також знижений вміст ЛПВЩ у кожному з трьох станів окремо у людей старше 35 років були пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера. При цьому вчені не знайшли зв’язок між підвищеним ризиком деменції та індексом маси тіла, ЛПНГ, курінням та артеріальним тиском.