Більшість випадків головного болю не є серйозною проблемою для здоров’я, але це ще не означає, що при її виникненні вам не доведеться звертатися до лікаря.

Головний біль напруги. Це найбільш поширений тип головного болю, що зустрічається у людей. Відчуття можуть бути дуже болючими, але зазвичай вони не виводять людину з ладу і полегшуються за допомогою безрецептурних анальгетиків. Особливістю таких болів може бути їх властивість посилюватися під час стресу. У рідкісних випадках головний біль напруги стає хронічною.

Мігрень. На відміну від попередньої різновиди, вона призводить до втрати працездатності. Крім сильного головного болю, людина, що страждає мігренню, може також відчувати підвищену чутливість до світла, звуку, мучитися нудотою, блювотою. Безрецептурні знеболюючі можуть не допомагати. Рецидиви мігрені бувають як дуже рідкісними, так і частими.

Читайте також:  Названо причини їсти болгарський перець

Кластерний головний біль. Це більш рідкісний вид головного болю, – але і більш сильний, болісний в своєму прояві. Як і в разі мігрені вона не піддається терапії безрецептурними ліками, але має відмінність – не провокує нудоти, блювоти.

Мігрень частіше зустрічається у жінок, кластерні головні болі частіше зустрічаються у чоловіків, повідомляє медичний журнал Prevention.

Чому болить голова? Часті причини-зневоднення і зниження рівня цукру в крові. Прийом води і їжі в таких обставинах діє як ліки.

У більш рідкісних випадках головний біль може бути ознакою серйозного захворювання. Як правило, при цьому проявляється не тільки вона, а й інші симптоми, що свідчать про патологію. Наприклад, у людини з менінгітом може бути важка головний біль, а крім неї – ригідність (жорсткість) шиї, лихоманка.

Читайте також:  Вчені назвали кращий вид спорту

Коли звертатися до лікаря, якщо болить голова? В інтерв’ю Prevention фахівці перераховують наступні випадки, що вимагають звернення в медустанову.

  • Людина починає приймати безрецептурні препарати більш часто або в більш високих дозах.
  • Головний біль заважає справлятися з повсякденною діяльністю.
  • Болюче відчуття з часом стають все сильніше.
  • Головний біль супроводжується іншими неврологічними станами-наприклад, судомами, м’язовим спазмом.
  • Крім головного болю відчуваються м’язова слабкість, оніміння кінцівок, виникають зміни мови і зору. Це може бути ознакою інсульту або пухлини головного мозку.
  • Біль дуже сильний, гострий і викликає інші неврологічні проблеми. Причиною може бути кровотеча в мозок через розрив кровоносної судини, аневризми.
  • Біль постійно відчувається після удару головою або попадання в ДТП.
Читайте також:  Вчені визначили, як правильно змивати віруси з рук

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News