Стали авторами нового дослідження голландські фахівці опублікували отримані ними дані в Journal of the National Cancer Institute. Вчені стверджують: КТ своїм опроміненням може підвищувати ризик виникнення пухлин мозку.

Дослідники аналізували зв’язок між опроміненням КТ в дитячому віці і подальшим виникненням лейкемії та пухлин головного мозку. Вивчивши дані 168 394 дітей, які проходили процедуру комп’ютерної томографії з 1979 по 2012 рік, вони в підсумку уклали: ризик виникнення пухлин у таких дітей в півтора рази вище очікуваного.

«Взаємозв’язок між опроміненням і пухлинами головного мозку існує у відношенні як доброякісних, так і злоякісних новоутворень», – зазначили автори проекту.

Дослідники зазначають, що питання про підвищення ризику раку від низьких доз медичної радіації вимагає дуже ретельного вивчення всіх фактів, що ця проблема дуже складна. Тим не менш, вони підкреслюють, що дані інших досліджень також вказують на те, що опромінення КТ збільшує ризик пухлини головного мозку.

Щодо лейкемії висновки вчених виявилися більш втішними. За їх словами, при КТ кістковий мозок опромінюється незначно і ймовірності появи лейкемії у зв’язку з проведенням томографії практично не існує.

Джерело: МедікФорум