Класична музика аж ніяк не моветон, а ознака гарного смаку і прагнення значно поліпшити своє життя. Слухати Бетховена, Чайковського, Баха або Глінку корисно для здоров’я. Якщо ви не знали, то саме час прочитати статтю на UkrHealth, де ми розповімо, які корисні властивості від прослуховування класики існують. Беріть на замітку і включайте Шопена!

Зниження тиску

Вчені довели, що прослуховуючи класичну музику, можна нормалізувати кров’яний тиск. Передбачається, що класика дозволяє організму швидше відновлюватися від стресу, тим самим знижуючи тиск.

Підвищення емоційності

Класична музика викликає посмішки, підвищує настрій. До такого висновку прийшли експерти з Південного методистського університету. У дослідженні взяли участь добровольці, яким потрібно було писати про значущі події і переживання в житті. Ті, хто робили це під класичну музику, виявилися більш емоційно вразливішими, охочіше ділилися особистою інформацією. При цьому люди чітко розуміли свої емоції і могли їх контролювати.

Усунення проблем зі сном

Краще заснути і позбутися від безсоння — очевидний плюс прослуховування класичної музики. Люди, які мають в числі хобі цей вид, набагато краще висипаються. Мелодика дозволяє поліпшити якість сну. Тому якщо ви постійно втомлені, то, можливо, варто включити на ніч класику?

Полегшення болю

Постійно ковтаєте знеболюючі при головному болю або прикладаєте на місце удару синяк, щоб вгамувати неприємні відчуття? Припиніть це негайно! Включіть класичну музику, яка допоможе менше відчувати біль, позбавить від депресії і навіть полегшить стан при деяких захворюваннях. Фахівці переконані, що магічна дія мелодій Баха, Бетховена та інших допомагає пацієнтам: надає сил, відновлює після операцій.

Поліпшення розумових здібностей

Цікаве дослідження було проведено в 2001 році. Учасникам пропонували слухати 10 хвилин сонату Моцарта, після чого добровольці набрали в тесті на IQ на 10 балів більше, ніж якщо не слухали класику. При цьому у даній теорії є і противники: запевняють, що для поліпшення розумових здібностей необхідно усвідомлене прослуховування.

Крім того, класичні мелодії благотворно позначаються на пам’яті. Належить підготуватися до складної контрольної або наради, краще включити Бетховена на пару годин, поки запам’ятовуєте потрібну інформацію.

Позбавлення від тривожності

Музичні композиції дозволяють знизити рівень стресу, усунути тривожність. Все це за рахунок зменшення рівня кортизолу в організмі, про який, до речі, ми розповідали раніше. Читайте також про те, на що він впливає і як пов’язаний даний гормон зі стресом.