Багато людей не розуміють, для чого конкретно потрібно пити воду, хоча роблять це щодня, не замислюючись. Також мало хто знає, скільки людина може прожити без води. Тому давайте розберемося, у чому саме користь води, і як наш організм сигналізує про нестачу рідини.

Користь води для людини

Чиста вода – життєво необхідна речовина, яке підтримує роботу організму в цілому і кожного органу окремо. Час, протягом якого людина може прожити без води, дійсно лякає. Адже користь води просто неоціненна. Тому розроблені щоденні норми вживання рідини. Вся справа в тому, що вона виконує цілий ряд функцій в організмі.

Функції води:

  • регуляція температури тіла;
  • підтримання працездатності всіх систем і органів людини;
  • виступає розчинником для кисню, тобто сприяє диханню;
  • бере участь в обмінних процесах;
  • вода бере участь у насиченні органів вітамінами, мікро – і макроелементами;
  • забезпечує роботу м’язів;
  • вода забезпечує нормальну функціональність головного мозку та ін

Тому слід регулярно пити воду, і в достатній кількості, щоб забезпечити організму нормальну функціональність.

Скільки людина може прожити без води

Мало хто замислювався, і тим більше перевіряв, скільки людина може прожити без води. Ми п’ємо воду, напої, соки та інші рідини кожен день, як тільки відчуваємо спрагу. Не думаючи навіть про те, у чому саме користь води. Хоча спрага – це вже позив про нестачу рідини в організмі. Тому не варто чекати, поки губи повністю пересохнуть.

Читайте також:  Літні люди повинні скоротити споживання червоного м'яса – викликає закупорку артерій

Насправді конкретної цифри, скільки людина може прожити без води, не існує. Це залежить від індивідуальних особливостей організму і зовнішніх факторів. Показник коливається від 2 до 10 днів.

Тобто при температурі повітря +35° С навряд чи особа без пиття проживе довше 2 днів. Ну а в тіні при +15° С можливо протриматися і тиждень. Але насправді, на те, скільки людина може прожити без води, впливає ще велика кількість факторів, крім температури повітря.

8 ознак того, що вам треба частіше пити воду
1. Вода здатна змінювати колір сечі

Колір сечі завжди розповідає про певні зміни в організмі. Зневоднення організму – одна з таких змін. Якщо ваша сеча набула більш темний відтінок, або ж стала яскраво-жовтою, або прозорою, вам обов’язково треба частіше пити воду.

2. Кількість відвідувань туалету розповість про водний баланс

2-3 походи в туалет «по-маленькому» – це недостатня кількість. У нормі людина ходить в туалет 6-7 разів на день, залежно від кількості випитої рідини. Якщо ви робите це менше 6 разів на день, почніть частіше пити воду. Тривала нестача вологи в організмі порушує роботу нирок, а значить, порушується чистка організму і виведення шкідливих речовин.

Читайте також:  Натискання кнопки повтору на будильнику негативно позначається на здоров'ї
3. Властивості води проти сухої шкіри

Внаслідок тривалої нестачі вологи в організмі шкіра може пересихати, а її верхній шар, епідерміс, лущитися. Поки точно не відомо, що саме провокує пересихання шкіри. Але найбільш розумним поясненням є зменшена кількість Н2О в клітинах шкіри, і відсутність жирового прошарку. Щоб користь води була максимальною, намагайтеся також пити мінеральну воду в пляшках, що наситить тканини макро – і мікроелементами.

4. Відчуваєте голод? Випийте склянку води

В окремих випадках реакції організму непрямо говорять про необхідність того чи іншого речовини. Відчуваючи голод, іноді можна просто випити води. Як би дивно це не звучало, але таким чином організм сигналізує про нестачу вологи в тканинах. Саме тому в деяких випадках відчуття голоду може залишатися навіть після прийому їжі. Показник, скільки людина може прожити без води, в 2-3 рази менше, ніж без їжі. Тому краще зайвий раз попити трохи водички.

5. Втома, слабкість? Значить організм споживає резервні водні ресурси

Хронічна втома супроводжує людей, які п’ють дуже мало води. Наш організм може живити воду з крові, насичуючи клітини вологою, збиток здоров’ю. Внаслідок таких реакцій в організмі зменшується кількість кисню, що викликає легке запаморочення, слабкість, втома. Користь води в таких випадках просто величезна.

Читайте також:  Три вітамінні добавки, що підвищують ризик раку легенів
6. Болить голова? Просто додай води

Зневоднення організму може спровокувати головні болі. Але потрібно дізнатися, чи є саме це є причиною ваших головних болів, адже їх існує величезна безліч. Щоб перевірити це, нахиліться всім тілом вперед. Якщо при цьому інтенсивність болю збільшується, значить, проблема в недостатній кількості рідини в вашому тілі.

7. Відчуваєте дратівливість? Випийте води

Нервова система страждає від нестачі рідини. Це проявляється надмірною збудливістю, дратівливістю, запальністю. Щоб вгамувати ці симптоми, випийте склянку води. Ну а якщо це не допомогло, значить, причина зовсім в іншому. В такому випадку краще звернутися до лікаря.

8. При запорі довіртеся воді

Травній системі просто необхідно достатню кількість рідини. Якщо ж природним шляхом в організм потрапляє недостатня кількість рідини, він отримує її, витягуючи з стільця. Ну а внаслідок цього утворюється запор, який може нести затяжний характер, якщо не почати більше пити води.

Користь води для нашого організму безцінна. Звертайте увагу на сигнали свого тіла, щоб не допускати зневоднення. І тоді вас ніколи не потривожить питання, скільки людина може прожити без води!

Джерело: HeadInsider