Здавалося б, що тут можна зробити не так? Але американські вчені заявляють, що 95% людей взагалі не вміють мити руки. А вміли б – в кілька разів рідше хворіли б вірусну пневмонію, гепатит, грип, холеру, ГРВІ та шлункові інфекції.

Невже вміти мити руки так важливо?

Дуже важливо, і це підтверджує сотні наукових робіт. В середньому на руках ми переносимо понад 4700 видів бактерій – і деякі з них викликають смертельно небезпечні захворювання. За деякими розрахунками, якби всі мили руки правильно, кількість смертей у всьому світі скоротилася б приблизно на мільйон в рік.

Як зрозуміти, що пора це зробити?

Ми не можемо побачити або відчути бактерії, тому треба просто знати, в яких випадках потрібно вимити руки. Навіть якщо вони здаються вам чистими.

 1. Якщо ви обробляли рану: до і після;
 2. Перед тим, як приготувати або з’їсти їжу;
 3. Після догляду за хворим;
 4. Після зміни підгузника або допомоги дитині у вбиральні;
 5. Після відвідування туалету;
 6. Після контакту з твариною і чищення його лотка;
 7. Після виносу сміття;
 8. Після того як ви покашляли, висморкались або пчихнули в руку;
 9. Після поїздки в громадському транспорті;
 10. Після дотику до сирого м’яса та риби;
 11. Перед тим, як надягти або зняти контактні лінзи.
Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Мити руки

Як правильно мити руки?

Британські фахівці з Королівського фармацевтичного товариства радять робити це так:

 1. Зніміть кільця – під ними може накопичуватися бруд. Їх треба помити окремо.
 2. Змочіть руки і закрийте кран – так ви збережете воду і допоможете екології.
 3. Нанесіть мило і мийте руки не менше 20 секунд. Щоб засікти час, можна двічі проспівати пісню Happy Birthday to You. Не забудьте про тильні сторони рук, місця між пальцями і під нігтями.
 4. Змийте піну чистою проточною водою.
 5. Висушіть руки чистим рушником або одноразовою серветкою. Це важливо: в дослідженні Університету Маврикія з’ясували, що на половині всіх рушників розмножуються бактерії кишкової палички та золотистого стафілокока. Їх потрібно міняти кожні 3 дні і не використовувати відразу для кількох цілей (наприклад, для витирання і посуду і рук).
Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?
А як щодо антисептиків?

Їх можна і потрібно використовувати, коли поруч немає води і мила. Але все ж антисептики на основі спирту не можуть позбавити вас від усіх видів мікробів, а ще від пестицидів і важких металів. Якщо є вибір, краще прогуляйтеся до раковини.

Мити руки

Як правильно ними користуватися?

Нанесіть антисептика стільки, щоб він міг повністю покрити руки до зап’ястя. Потім дійте так само, як і при звичайному митті: тріть руки один про одного, поки він не випарується. На всю процедуру має піти секунд 20.