Сексуальні порушення – проблема серйозна . Вона накладають відбиток на всі сфери життя людини і дуже отруюють життя .

Єдиної і чіткої класифікації сексуальних розладів не існує донині , також як немає точної статистики на цю тему. Однак фахівці сходяться на думці : сексуальні дисфункції існували завжди , не уникнути цієї проблеми і прийдешнім поколінням.

Що ж до відсутності об’єктивних відомостей щодо кількості та якості цього виду розладів , так це пояснюється просто : по-перше , не всі люди зі своїми проблемами звертаються за допомогою до фахівців , по-друге , часто те, що відбувається з організмом багато хто сприймає як варіант норми , навіть не підозрюючи про те , що є певні відхилення .

Однак це важливо

Проте , список сексуальних розладів досить довгий . Причому в рівній мірі ця проблема може торкатися як чоловіків , так і жінок. А відбивається вона на всіх сферах життя людини: душевній рівновазі , взаєминах з протилежною статтю , відносини в родині і навіть на якості роботі .

Тобто , об’єктивно можна стверджувати , що проблеми на сексуальному грунті доставляють не тільки фізичний дискомфорт , але також можуть мати великі соціальні наслідки . Тому залишати без уваги цю сферу життя не можна , в разі якогось дискомфорту , потрібно не соромлячись і не затягуючи , звертатися до кваліфікованого сексолога.

Читайте також:  Как преодолеть низкое кровяное давление — гипотонию

Розглянемо основні сексуальні проблеми окремо у чоловіків і жінок. У обох статей вони можуть виявлятися у всіх сферах статевого життя , основні з яких відхилення в сексуальному потязі , розлад збудження , потенція , здатність до оргазму , а також відчуття після статевого акту.

У жінок

Відхилення в сексуальному потязі можуть бути самими різними , а з’являються з різних причин ( це і органічні порушення , і виховання ) , а проявляються вони завжди дуже індивідуально і в самих різних формах. Це може бути і повна відраза до статевого життя , і гіперсексуальність , і зміна традиційної орієнтації і тд.

Розлади збудження можуть відчуватися жінкою як на психологічному , так і на фізичному рівні. Цим видом розладу страждає приблизно до 20 % пацієнток сексологів , а проявляється це стан в тому , що жінка періодично або постійно відчуває неможливість досягти і підтримувати сексуальне збудження. Найбільш ймовірна причина – це недостатнє кровонаповнення статевих органів , мають місце також психологічні проблеми.

Розлад оргазму. Зустрічається досить часто , але при цьому багато жінок , які ні разу в житті так і не випробували цього стану , можуть навіть не вважати це проблемою. Аноргазмія нерідко є наслідком емоційної травми , сексуального насильства , тобто , має переважно психологічне коріння . Розлад оргазму відчувається як періодична або постійна відсутність досягнення сексуального задоволення . Даний розлад може бути первинним ( з’явитися на початку статевого життя ) або вторинним ( розвивається внаслідок впливу будь-яких факторів ).

Читайте також:  10 ознак, які даремно приймають за пороблення та пристріт

Больові розлади в сексуальній сфері також не рідкість. Зазвичай це больові відчуття ( постійні або періодичні ) в статевих органах під час статевого акту. Причин цьому може бути безліч , причому , як суто фізіологічних , наприклад , атрофія піхви або наявність вагінальної інфекції , так і безліч різноманітних психологічних факторів.

У чоловіків

Відхилення в сексуальному потязі . Чоловіки в цьому питанні не особливо відрізняються від жінок. Тут також мають місце і органічні порушення , і психологічні чинники , які окремо , або в сукупності можуть привести або до проблем з ерекцією , або до появ статевого збудження в нетрадиційній ситуації, або до зміни орієнтації і тд.

Розлади збудження у чоловоків також можуть мати і фізіологічну , і емоційну природу. У чоловіків сексуальне збудження проявляється у вигляді ерекції пеніса. Процес управляється вегетативною нервовою системою , а за ерекцію відповідає відділ головного мозку , який тісно пов’язаний з переживанням емоційних станів . Тобто , будь-який стрес , страх або який-небудь інший негативний стан , пов’язаний з сексуальною діяльністю може відбитися в першу чергу на чоловічій ерекції . Причому , це може відбуватися дуже вибірково : те, що може виходити з однією партнеркою , з іншою стати проблемою.

Читайте також:  У чому користь прогулянок для ментального здоров'я

Розлад оргазму. Фахівці стверджують , що аноргазмія у чоловіків найчастіше виникає через різні психологічні розлади. І , як правило , в таких випадках коріння проблеми ростуть з дитинства. Прикладів формування таких конфліктів тіла і психіки безліч , а займатися пошуками коренів повинен сексопатолог . У ряді випадків аноргазмія має органічні причини виникнення , в тому числі можливі такі порушення і при неврологічних порушеннях . Такими розладами займається лікар – андролог .

Больові розлади . Чоловіки також можуть під час або після статевого акту відчувати неприємні відчуття і навіть біль. Найбільш часто причиною такого стану можуть стати різні органічні порушення , наприклад , під час ерекції вузька крайня плоть надмірно стискає голівку статевого члена і т.д.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СЕКС У ШЛЮБІ. ЧОМУ ПРОПАДАЄ ПРИСТРАСТЬ?

ЕВОЛЮЦІЙНА ТЕОРІЯ СТАТІ