Зелений чай — вкрай корисний напій не тільки для схуднення та позбавлення від шлаків і токсинів, але і для серцевої системи. Виявилося, що це найбільш значимий напій взагалі для людини. Чому так, розповімо в матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Ланкастера. Вони проаналізували процеси, які впливають на ймовірність розвитку ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, онкології і нейродегенеративних хвороб. З’ясувалося, що найважливішим у цьому питанні є зелений чай.

Справа в тому, що в цьому напої міститься флавоноїд – галлата епігаллокатехін (EGCG). Це речовина здатна зменшити ризик утворення кардіологічних ускладнень. Зокрема, EGCG помітно гальмує формування бляшок, які закупорюють судини і провокують інфаркт. З’єднання впливає на білок apoA-I, основний білок носія “хорошого холестерину” (ліпопротеїнів високої щільності).

У чистому вигляді даний білок може накопичуватися з віком. За певних обставин це буде стимулювати відрив накопичених бляшок на стінках судин. А EGCG зв’язується з елементами білка і призводить до утворення нешкідливих фрагментів білка. Також в зеленому чаї багато катехінів, які сприяють зростанню кісток.