ГоловнаНовини Здоров'яМарні всі мультивітаміни крім одного

Марні всі мультивітаміни крім одного

Чи нам потрібно приймати фолієву кислоту для профілактики інфаркту? Експерти вважають, що цей інгредієнт здатний врятувати незліченну кількість життів.

Вітамін B

Будь-яка жінка, за плечима якої вагітність і пологи, знає про те, як корисні таблетки з фолієвою кислотою. Протягом десятків років жінкам рекомендували приймати щодня по 400 мікрограмів цього продукту навіть у тому випадку, якщо вони ще тільки хочуть зачати дитину. Протягом перших 12 тижнів вагітності фолієва кислота також рекомендувалася, оскільки вона захищає дитину в утробі від деформацій хребта та мозку. Але тепер цей дивовижний вітамін може зіграти велику роль у зміцненні нашого здоров’я.

Читайте також:  Медики назвали найкорисніший для серця продукт

Минулого тижня вчені з Університету Торонто написали про те, що прийом численних мультивітамінів абсолютно даремний в справі захисту від хвороб серця або для довголіття. Єдиним винятком є фолієва кислота. Її ключові характеристики були визначені в ході значно більш великого дослідження, проведеного в Китаї. У ньому взяли участь понад 10 000 чоловіків і жінок з підвищеним артеріальним тиском, яким погрожував ризик інсультів. Виявилося, що прийом щодня 800 мг фолієвої кислоти разом з таблетками від тиску на 75% зменшує ризик інсульту, порівняно з вживанням тільки таблеток.

Це ще один аргумент на користь того, щоб рекомендувати прийом фолієвої кислоти більш широко. Ми нагадуємо, що дана кислота є формою фолатів або різновидом вітамінів B, які містяться в зелених овочах начебто шпинату, броколі, спаржі і брюссельської капусти, а також в бобах, цитрусових і цільнозернових. У багатьох пластівцях для сніданку також зустрічаються різновиди фолієвої кислоти. Наш організм потребує щодня приблизно в 200 мкг фолатів в день для виробництва здорових клітин крові. Більшість людей отримує їх з харчуванням. Втім, деяким групам людей вимагається додаткова кількість фолієвої кислоти на зразок тих, хто п’є метотрексат від ревматоїдного артриту, людям похилого віку і тим, хто входить в групу ризику через загрозу розвитку хвороб серця.

Читайте також:  Найбільш корисні прості продукти для зміцнення імунітету

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News