Чи нам потрібно приймати фолієву кислоту для профілактики інфаркту? Експерти вважають, що цей інгредієнт здатний врятувати незліченну кількість життів.

Будь-яка жінка, за плечима якої вагітність і пологи, знає про те, як корисні таблетки з фолієвою кислотою. Протягом десятків років жінкам рекомендували приймати щодня по 400 мікрограмів цього продукту навіть у тому випадку, якщо вони ще тільки хочуть зачати дитину. Протягом перших 12 тижнів вагітності фолієва кислота також рекомендувалася, оскільки вона захищає дитину в утробі від деформацій хребта та мозку. Але тепер цей дивовижний вітамін може зіграти велику роль у зміцненні нашого здоров’я.

Читайте також:  Вчені побачили, як хімічна речовина з етикеток просочується на продукти харчування

Минулого тижня вчені з Університету Торонто написали про те, що прийом численних мультивітамінів абсолютно даремний в справі захисту від хвороб серця або для довголіття. Єдиним винятком є фолієва кислота. Її ключові характеристики були визначені в ході значно більш великого дослідження, проведеного в Китаї. У ньому взяли участь понад 10 000 чоловіків і жінок з підвищеним артеріальним тиском, яким погрожував ризик інсультів. Виявилося, що прийом щодня 800 мг фолієвої кислоти разом з таблетками від тиску на 75% зменшує ризик інсульту, порівняно з вживанням тільки таблеток.

Це ще один аргумент на користь того, щоб рекомендувати прийом фолієвої кислоти більш широко. Ми нагадуємо, що дана кислота є формою фолатів або різновидом вітамінів B, які містяться в зелених овочах начебто шпинату, броколі, спаржі і брюссельської капусти, а також в бобах, цитрусових і цільнозернових. У багатьох пластівцях для сніданку також зустрічаються різновиди фолієвої кислоти. Наш організм потребує щодня приблизно в 200 мкг фолатів в день для виробництва здорових клітин крові. Більшість людей отримує їх з харчуванням. Втім, деяким групам людей вимагається додаткова кількість фолієвої кислоти на зразок тих, хто п’є метотрексат від ревматоїдного артриту, людям похилого віку і тим, хто входить в групу ризику через загрозу розвитку хвороб серця.

Читайте також:  П'ять продуктів, які допоможуть швидше схуднути після 40 років

Джерело: МедікФорум