Дієтологи та лікарі рекомендують певні види харчування для профілактики та лікування хвороб серця. За словами представників Канадського суспільства щодо вивчення серцево-судинних захворювань, є три основні дієти для зниження ймовірності розвитку серцевих хвороб.

Експерти зазначають, що у зниженні ризику розвитку хвороб серця допомагають три дієти. Це середземноморська дієта, дієта DASH, дієта Portfolio.

Середземноморська дієта включає багато різнокольорових овочів та фруктів, цільнозернових продуктів, бобових, горіхів, морепродуктів, оливкової олії. Причому дослідження показують, що ця дієта знижує ймовірність зіткнутися з інсультом або серцевим нападом, навіть якщо ви вже страждаєте на серцево-судинні захворювання, пише Medical Xpress.

Дієта DASH фокусується на тому, що людина вживає багато фруктів, овочів, нежирних молочних продуктів, цільнозернових, горіхів. Разом з тим потрібно обмежувати кількість споживаного червоного та обробленого м’яса, продуктів із цукром та натрієм. Розроблено цю дієту спочатку для зниження артеріального тиску, але також вона може знизити рівень «поганого» холестерину і забезпечити інші переваги для здоров’я.

Нарешті, дієта Portfolio була розроблена спочатку в Канаді для лікування підвищеного рівня холестерину. У цьому варіанті харчування акцент робиться на рослинні білки (наприклад, соя), горіхи, овес, ячмінь, подорожник, рослинні стероли, оливкова олія, олія каноли і авокадо. Чим більше цих продуктів ви станете їсти, тим сильніше знизиться ризик розвитку серцево-судинних захворювань та рівень «поганого» холестерину.