Хоча вчені все ще намагаються зрозуміти новий коронавірус, експерти попереджають, що він може вбити мільйони людей у всьому світі, якщо не будуть прийняті широко поширені і тривалі заходи соціального дистанціювання.

Моделі, які передбачають нові випадки коронавірусу COVID-19, все ще базуються на кількох попередніх припущеннях, включаючи смертність і можливість передачі, цифри лякають.

Проведене групою експертів з інфекційних захворювань дослідження в Імперському коледжі Лондона, показало, що без втручання в поширення коронавірусу, інфекція може привести до 510 000 смертей у Великобританії і 2,2 мільйона в Сполучених Штатах.

Використовуючи найкращі оцінки поточних рівнів захворюваності коронавірусом COVID-19, вони припустили, що більше 80 відсотків населення обох країн заразяться цією хворобою.

Читайте також:  Рак: онколог розповів про почуття, яке пацієнти відчувають за кілька років до встановлення діагнозу

Вжиття заходів щодо запобігання непотрібних передач, включаючи радикальне “соціальне дистанціювання” (закриття шкіл і підприємств), може кардинально знизити число загиблих за рахунок зниження навантаження на служби охорони здоров’я.

Хоча найгірший сценарій і не передбачає заходів щодо стримування, він може допомогти у прийнятті життєво важливих рішень від урядів.

Соціальне дистанціювання та соціально-економічні витрати

В цілому, зусилля з придушення коронавірусу COVID – 19 будуть пов’язані з «значними» соціальними та економічними витратами і повинні тривати стільки, скільки буде потрібно, щоб створити широко доступну вакцину – до 18 місяців.

Дослідження змусило британський уряд змінити тактику, радячи громадянам залишатися вдома.

Читайте також:  Небезпека грибкових інфекцій: вбивають більше людей, ніж рак та ковід

У Франції уряд здійснив безпрецедентне блокування, закривши всі другорядні підприємства, закривши школи і зажадавши від жителів мати документ, в якому говориться, чому вони покинули будинок.