Іспанські вчені з Spanish National Cancer Research Centre в Мадриді зробили відкриття, яке може піти на користь десяткам мільйонів лисіючих чоловіків. Вони виявили, що за допомогою білих кров’яних клітин можна стимулювати ріст волосся на голові.

Це відкриття було зроблено абсолютно випадково вченими, що працюють у провідному онкологічному дослідному центрі Іспанії. Дослідники виявили, що у одержуючих протизапальні ліки мишей виявляється ріст надлишкового волосся. Подібного ж ефекту, на думку вчених, можна досягти і в ході впливу на людей.

На думку авторів дослідження, зв’язок між ростом волосся і ліками пояснюється клітинами під назвою макрофаги. Це клітини, які борються з інфекціями, активують найближчі стовбурові клітини, що відповідають за ріст волосся. На думку авторів відкриття, дана методика може сприяти регенерації волосся і ефективному лікуванню облисіння без необхідності вдаватися до дуже дорогої і не завжди ефективної трансплантації.

“Один із головних викликів у справі використання стовбурових клітин полягає в тому, щоб навчитися викликати регенерація волосся без трансплантації, – пише автор дослідження доктор Мирна Перес-Морено. – Завдяки нашим дослідженням, тепер ми знаємо, що макрофаги відіграють головну роль в середовищі, що оточують стовбурові клітини. Наше дослідження визначає важливість макрофагів, як модуляторів регенеративних процесів шкіри, що виходить за їх первісну функцію фагоцитарних імунних клітин “.

Правда, від клінічних дослідах на мишах до виходу ліків в продаж, як правило, проходить від 5 до 10 років, так що чоловікам доведеться набратися терпіння і поки лікувати облисіння іншими способами.

Читайте також:  Звідки береться гіркий присмак у роті та що з ним робити

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ ЛИСІЮТЬ ЧОЛОВІКИ

ДЕСЯТЬ ПРИЧИН ПОЯВИ ОБЛИСІННЯ

ОБЛИСІННЯ І СПОРТ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News