Коронавірус на останній стадії становить смертельну небезпеку для організму людини, оскільки інфекція вражає всі внутрішні органи на мікроциркулярному рівні. Цей ефект можна попередити за допомогою своєчасної та поглибленої діагностики. Про це ТАСС розповів завідувач відділенням інфекційних захворювань Римської лікарні Умберто I, професор університету “Сапієнца” Клаудіо Мастроянні.

“Ми говоримо в основному про пневмонію, яка викликається коронавірусом, але аналізи, в тому числі взяті у померлих пацієнтів, вказують, що в результаті вірус зачіпає всі органи, тому що на мікроциркулярному рівні викликає цілий ряд запальних процесів і захоплює всі органи, найбільше вражаючи легені. Але і інші органи уражаються майже на капілярному рівні по мікроциркулярному руслу. І цей аспект потрібно вивчати”, – стверджує медик.

Через Мастроянні пройшли вже 280 пацієнтів з коронавірусом. 32 з них загинули. За його словами, у вірусу є дуже багато дивацтв. Лікар не виключає, що у деяких людей може бути вроджений імунітет до COVID-19.

“Є сім’ї, в яких є заражені, але не всі члени заразилися. Все це ще належить вивчити фахівцям. Наприклад, ще одна дивина в тому, що поки, схоже, жінки менше схильні до зараження. Потім ми поки не виявили жодного зараження серед людей з ВІЛ”, – пояснив професор.