Дослідження за участю понад 100 000 осіб показало, що дієтичні напої зі штучними підсолоджувачами підвищують ризик розвитку деяких видів раку.

Штучні підсолоджувачі, такі як аспартам та інші, не вважаються дуже корисними, але зазвичай класифікуються як нешкідливі. Але, судячи з результатів нового дослідження вчених із Сорбони, вважати їх нешкідливими все ж таки не варто. Автори дослідження дійшли висновку, що «активне споживання підсолоджувачів або дієтичних напоїв збільшує ризик розвитку раку на 13% – особливо це стосується раку молочної залози, товстої кишки та простати».

Французькими вченими було проаналізовано дані 102 865 дорослих жінок та чоловіків, учасників дослідницького проекту NutriNet Santé з вивчення зв’язків між харчуванням та здоров’ям. Фахівці вивчили особливості раціону піддослідних та зіставили їх із даними про стан здоров’я та медичними записами людей за 8-річний період.

Вчені виявили, що у тих учасників, які споживали більшу кількість штучних підсолоджувачів (особливо аспартаму та ацесульфаму-К), ризик розвитку раку був на 13% вищим, ніж у тих, хто їх не вживав. Насамперед, зростала схильність до раку молочної залози, раку товстої кишки, раку передміхурової залози.

«Аспартам і ацесульфам-К є найчастіше використовуваними підсолоджувачами в дієтичних напоях, таких як дієтична кола або низькокалорійні енергетичні напої».

На думку наукових експертів, коли організм перетравлює аспартам, як побічний продукт виробляється формальдегід. Ця речовина може накопичуватися в клітинах і робити їх раковими. Організм людини має генетичний механізм, який змушує дефективні клітини самознищуватися. Дослідники підозрюють, що аспартам та його побічний продукт формальдегід відключають дію цього механізму, що дозволяє раковим клітинам безперешкодно зростати.