Багато людей приймають вітаміни без призначення лікаря, особливо в період пандемії коронавірусної інфекції і напередодні весни. Найпопулярнішим з них є кальциферол, проте його передозування, як стверджують терапевти, може бути небезпечним.

Наталія Уклеіна попередила, що вітамін D необхідно приймати тільки в тому дозуванні, яку прописав лікар, інакше можуть виникнути побічні ефекти.

Кальциферол сам по собі не є алергеном, але виробники додають в нього різні речовини для поліпшення смакових якостей і зовнішньої оболонки. Якраз таки вони і можуть викликати алергію.

Терапевт Лариса Алексєєва зазначила, що надлишок вітаміну D проявляється свербінням шкірних покривів, головним болем і нудотою. Кальциферол здатний відкладатися в печінці, нирках, а також кровоносних судинах.

На сьогоднішній день вітамін D продається в аптеках в спеціальних профілактичних дозах. Наслідків для організму вдасться уникнути, якщо приймати не більше 600 МО кальциферолу на добу.

При цьому фахівець додала, що в період пандемії коронавірусної інфекції вітаміни С і D позитивно впливають на імунну систему, а значить, допомагають протистояти патогену. Це той випадок, коли їх можна приймати і без призначення лікаря, але в адекватних дозах.