Принцип роботи наявних сьогодні у продажу слухових апаратів полягає в тому, що звуковий потік через мікрофон після цифрової обробки надходить до компактних динаміків.

Достатній рівень гучності, розбірливість під час вербального спілкування, відсутність дискомфорту при сприйнятті звуків – ось три головні проблеми, рішення яких досягається застосуванням оцифрування в цих пристроях.

Головне завдання, яке ефективно вирішується за допомогою сучасних слухових апаратів – відновлення втраченої здатності при втраті слуху. Людська мова, мелодія, шум міста, звуки природи – все можна почути з допомогою цих пристроїв. Вони вміють враховувати різні фактори і допоможуть уникнути дискомфорту, викликаного, наприклад надміру посиленими небажаними звуками.

Розбірливість мови – ще один з факторів, що зумовлюють необхідність оцифрування звукового потоку. Такі складні звуки, як, наприклад, людська мова, складаються з різних за висотою частот. Зазвичай, втрата здатності чути не має абсолютного характеру (головним чином страждає здатність чути звуки високої частоти). Зазвичай мова співрозмовника стає нерозбірливою, оскільки деяка частина звуків залишається чутною, тоді як сприйняття інших звуків втрачено.

Розбірливість мови досягається тим, що слуховий апарат здатний посилювати мовний сигнал з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Мова стає чутною в діапазоні між слуховим порогом і зоною дискомфорту.

Таким чином, слуховий апарат вибірково посилює зони звукового сигналу, що знаходяться нижче звукового порогу пацієнта. Крім того, голосні звуки будуть посилені менше, ніж тихі.

Забезпечення звукового балансу (посилені меншою мірою гучні звуки не будуть здаватися тихішими, ніж більш посилені тихі звуки) гарантує збереження звичного для вуха діапазону різних за походженням сигналів із збереженням їх амплітудного розрізнення.

У ряді випадків (мова на тлі музики або інших сторонніх шумів, розмова з декількома співрозмовниками, ефект луни, під час перегляду телевізійних програм тощо) вирішення завдання забезпечення розбірливості мови ускладнюється. Існують спеціальні рішення для таких ситуацій. Наприклад, шуми, джерело яких розташовані позаду або збоку, можна пом’якшити за допомогою застосування мікрофонів, спрямованих певним чином. Можливість цілеспрямованого посилення мови на тлі сторонніх шумів (в цьому випадку проводиться детальний аналіз всіх уловлюваних мікрофоном звуків) добре відома при використанні технології шумозаглушення.

На закінчення слід зазначити, що комфортність звучання також є важливим завданням перетворення звукового потоку. Міський шум, раптові різкі звуки побутового походження (розбита чашка, наприклад) – ці звуки впливають на нас кожен день, при їх нерозважливому посиленні вони здатні викликати дискомфорт своєї непотрібною гучністю. Ваш пристрій не повинен посилювати непотрібні сторонні звуки.

Однак не варто вважати абсолютно не потрібними всі голосні звуки. Це може призвести до того, що до вас буде доноситися мова в спрощеному варіанті, без звичних для вашого вуха контрастів. І ще, багато звуки сигналізують нам про можливу небезпеку (наприклад, шум водопровідної води, пожежну сигналізацію, що спрацювала, автомобільний клаксон).

Основна частина вироблюваних сьогодні слухових апаратів використовують у своїй роботі принцип компресії (AGC, APY). Застосування даної технології забезпечує необхідний з урахуванням ступеня посилення баланс гучних і тихих звуків, ті чи інші звуки посилюються в такій мірі, що б бути звичним для людського вуха. У разі, коли посилення звуку призводить до перевищення порогу компресії (тобто гучність звуку перевищує певний рівень), слуховий апарат автоматично включає в роботу коефіцієнт компресії (т. зв. «понижуючий коефіцієнт»).

За рідкісним винятком всі слухові апарати сьогодні працюють за принципом багатоканальності. Зазвичай необхідну розбірливість мовлення та комфортність сприйняття звуків при нескладних патологіях слуху забезпечують, як мінімум, три робочих каналу. Рішення проблем в ускладнених випадках можна забезпечити збільшенням каналів слухового апарату.

Центр слуху «Беттертон» пропонує послуги з діагностики слухових порушень, підбору, налаштування та сервісного обслуговування слухових апаратів, а також аксесуарів до них. Завдяки оснащенню за останнім словом техніки і професіоналізму наших сурдологів, ми гарантуємо точність постановки діагнозу. А різноманітний асортимент слухових рішень дозволяє компенсувати порушення слуху будь-якого ступеня тяжкості.

Завітайте до нас на безкоштовну діагностику слуху та підбір слухового апарата.

Записатись на прийом можно за наступними телефонами:

(044) 222-88-07
(066) 447-27-47
(096) 634-48-48