Літнім людям потрібно з великою обережністю їсти м’ясо – цей корисний в цілому продукт може виявитися для них смертельно небезпечним. Фахівці пов’язують це з особливостями засвоєння м’яса старіючим організмом.

Висновок про смертельну небезпеку м’яса для літніх був зроблений вченими з США, про це інформує «Рамблер». Дослідники встановили, що при перетравленні свинини, яловичини в кишечнику пенсіонерів активізуються бактерії, що виділяють речовину, здатне пошкоджувати стінки артерій – при цьому підвищується ризик судинних патологій, включаючи атеросклероз.

Одним з таких речовин є триметиламін. Поступаючи в печінку, він перетворюється в оксид триметиламіну( ТМАО): дане з’єднання стимулює розвиток порушень, пов’язаних з ризиком смерті.

“Рівень ТМАО в крові є фактором ризику розвитку атеросклерозу, серцевого нападу, інсульту та інших серцево-судинних захворювань. Чим він вищий, тим більше шансів постраждати”, – попереджають вчені.

Крім того, наявні дані дозволяють пов’язати виділення даної речовини з віковим зниженням інтелектуальних здібностей, розвитком дегенеративних станів, недоумства.