Багато жінок часто стикаються з проблемою набряків, особливо в спеку. Кандидат медичних наук Катерина Жуманова в програмі “Про найголовніше” пояснила, чому вони виникають.

Наприклад, передменструальний синдром: у другій фазі циклу у жінок часто виникають набряки. Невелика набряклість за 3-6 днів до настання місячних нормальна. Інша можлива причина-дисфункція яєчників.

– Якщо є проблеми з гормонами в різному віці, збій циклу, від цього змінюється обмін натрію, — зазначила Жуматова.

Причиною набряків перед ПМС може стати дефіцит вітамінів А, В, Е і цинку. Ще одна причина – порушення лімфотоку.

– Серед симптомів – дуже стійкі набряки, які людям заважають жити. Тромбоз теж може стати причиною набряків. З точки зору менопаузи це досить часта історія, особливо коли є зайва вага. Ще одна причина-ниркова недостатність. Часто ця проблема характеризується набряками обличчя, перший крок-здати аналізи крові і сечі. Ця проблема не лікується руховою активністю або підняттям ніг вгору, — підкреслила лікар.

Набряки – симптом різних патологічних станів, для яких характерно надмірне скупчення рідини в тканинах і порожнинах. Щоб розпізнати набряк, потрібно натиснути на передню поверхню гомілки на кілька секунд. У разі набряку на цьому місці залишається ямка, яка зникає не відразу.

Медики нагадують, що так звані «серцеві» набряки розвиваються повільно — кілька тижнів, місяців. Вони характеризуються симетричністю і наростають до вечора. Набряки виникають спочатку на ногах або нижній частині живота, у важких випадках поширюються по всьому тілу і супроводжуються скупченням рідини в черевній порожнині (асцит), збільшенням печінки.