Авокадо – один із найпопулярніших продуктів, що використовуються у різних дієтах. Цей фрукт вважається низькокалорійним, але разом із цим поживним. У ньому містяться вітамін К, фолієва кислота, вітамін В та калій. Проте любителям авокадної дієти варто бути обережнішими, попередила лікар-дієтолог та нутриціолог Тетяна Семенова.

Фахівець розповіла, що авокадо сприятливо впливає на травлення за рахунок клітковини, що міститься в ньому. Цей компонент допомагає регулювати апетит та зміцнює імунітет.

«В авокадо міститься саме розчинна клітковина, вона сприяє нормалізації рівня глюкози у крові. Тому при щоденному додаванні до раціону такий продукт швидко насичуватиме і допомагатиме контролювати вагу, – пояснила Семенова.

Читайте також:  Названо способи повноцінно відпочити у відпустці

Цей продукт корисний і для серця, тому що в ньому міститься калій. Вважається, що найбагатшим на калій фруктом є банан, але, за словами дієтолога, авокадо міститься набагато більше цієї речовини. Воно допомагає знижувати артеріальний тиск і загалом благотворно впливає на роботу серця.

Крім того, авокадо є природним антидепресантом. Все завдяки жирним кислотам Омега-3. Саме вони знижують рівень тривожності. Олеїнова кислота – Омега 9 – допомагає нормалізувати пам’ять та покращити навчання.

«Достатня кількість цих насичених і поліненасичених жирних кислот у щоденному раціоні має антиканцерогенну дію», – додала лікар.

Ці та інші переваги фрукта зовсім не означають, що надмірна кількість авокадо в раціоні не зашкодить здоров’ю. За словами дієтолога, щоб не набрати зайвої ваги, потрібно дотримуватися норми не більше двох авокадо на день. Також не рекомендується їсти цей продукт жінкам, що годують, щоб уникнути діареї у дитини. Авокадо може бути небезпечним і для людей із захворюваннями щитовидної залози.

Читайте також:  Ці рекомендації допоможуть при зайнятті спортом у спеку