Дефіцит сну може серйозно впливати на фізичне та психічне здоров’я людини. У безсоння безліч наслідків і така ж кількість методів запобігання та боротьби з ними. Докладніше про це розповів лікар-токсиколог Михайло Кутушов.

“Регулярний та якісний сон необхідний для підтримки здоров’я та оптимальної роботи організму. Під час сну відбуваються процеси відновлення та регенерації клітин, зміцнення імунної системи, обробки інформації та консолідації пам’яті”, – розповів лікар.

Безсоння пов’язане з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань: артеріальна гіпертензія, інфаркт міокарда та інсульт. Нестача сну може призвести до погіршення когнітивних функцій, поганого настрою, зниження імунітету.

Як запобігти безсонню та працювати з нею:

  • Обмежте кофеїн та нікотин за кілька годин до сну, вони стимулюють функції активності організму та ускладнюють засинання;
  • Відмовтеся від алкоголю та важкої їжі перед сном;
  • Спробуйте розслаблюючу техніку: глибоке дихання, медитація або йога. Вони допоможуть зняти напругу та заспокоїти розум, сприяючи засинанню;
  • Відмовтеся від використання смартфонів, планшетів та комп’ютерів перед сном, оскільки світло екранів може придушувати вироблення мелатоніну – гормону сну.