Не очищаючи чайник від накипу, можна зашкодити ниркам, попередила лікар Олена Соломатина.

Лікар Соломатина зауважила в інтерв’ю, що користуватися чайником із накипом небезпечно для здоров’я у зв’язку з тим, що вода, яка в ньому кип’ятиться, стає дуже насиченою мінералами.

«Накип у чайнику в основному складається із солей кальцію та магнію, що осідають при кип’ятінні твердої води. Якщо насичену такими мінералами воду пити дуже часто і у великій кількості, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям», – констатувала фахівець.

Соломатина додала, що надлишки мінералів виводяться з організму органами-фільтрами, тобто нирками. Якщо концентрація цих речовин є дуже високою, виникає ризик того, що нирки не впораються з їх виведенням. Таким чином, частина мінеральних сполук відкладатиметься в цьому органі, сприяючи появі каменів. Причому в тих випадках, коли є схильність до каменеутворення, воно відбувається набагато інтенсивніше.

Соломатина наголосила, що миритися з накипом не слід, чайник потрібно періодично очищати від нього. Використовувати для такого чищення можна абсолютно натуральні компоненти – наприклад, лимонний сік чи соду.