Журнал BMJ опублікував дані, отримані в новому дослідженні вчених з Оксфордського університету (Великобританія). Фахівці з’ясували, що кращим способом скинути вагу є так звана “рідка дієта” – система харчування низькокалорійними рідкими стравами, наприклад, супами.

В експерименті оксфордських дослідників брали участь 278 пацієнтів з ожирінням, яким належало дотримуватися рідкої дієти вісім тижнів. При цьому перші чотири учасникам належало дотримуватися вкрай скромний раціон – до 810 ккал в добу. Але в наступні чотири тижні в їх харчування включалися вже й інші продукти.

Результат експерименту виявився наступним. Учасники, які дисципліновано виконували рідку дієту, скинули в середньому по 10,7 кг. У контрольній групі, де люди скидали вагу за рахунок здорового збалансованого раціону, вони схудли на 3,1 кг.

Таким чином, резюмували експерти, для відчутних результатів схуднення слід вживати низькокалорійні супи та інші рідини (відвари, смузі, коктейлі). За словами провідного автора проекту, професора Пола Ейвьярда, в умовах рідкої дієти важливо сконцентрувати свої сили на перших 12 тижнів. Ефект того вартий: люди втрачають втричі більше зайвої ваги. При цьому, судячи з даних дослідників, також знижується ризик виникнення проблем з серцем і розвитку діабету другого типу.

Джерело: МедікФорум