Риба вважається дуже корисним продуктом, що містить білок, що легко засвоюється, і омега-3 жирних кислот. Однак деякі види риби здатні накопичувати важкі метали і перший серйозний удар приймає на себе печінку.

Як йдеться у дослідженні, опублікованому в eatthis.com, солі важких металів може містити великий віковий тунець. При постійному вживанні м’яса такого тунця настає інтоксикація.

— Як зрозуміти, що ви отруїлися? Може з’явитися свербіж або поколювання кінчиків пальців, м’язова слабкість. Можливе порушення координації, мови та слуху, зниження зору, — розповідає доктор медичних наук Андреа Пола.

Особливо сильно при інтоксикації страждає печінка, оскільки здатність ферментів виводити накопичені метаболіти порушується, формується оксидативний стрес.

Читайте також:  5 ознак деменції, які можна помітити за 9 років до її початку

Першим на гостре отруєння відреагує травний тракт (болі, нудота, блювання). У міру всмоктування важких металів у кров підключаються реакції з боку серця та судин (стрибки тиску, задишка), нирок та печінки.

Оксидативним стресом називають сукупність процесів ушкодження клітини внаслідок окислення її компонентів. Окислення – наслідок реакцій між активними формами кисню та поліненасиченими жирними кислотами мембрани клітин. Вільні радикали, що утворюються, атакують сусідні молекули і пошкоджують їх.

— Треба визнати, що в морській воді через нафтові плями та інші продукти життєдіяльності людини міститься ртуть, солі важких металів, свинець. Все це накопичується у морепродуктах. Якщо їх з’їсти, можуть з’явитися нудота, біль у животі та головний біль. Екологія така, що в рибі міститься підвищена кількість свинцю, а це удар по печінці та організму загалом, — наголошується у дослідженні.

Читайте також:  Щільні перекушування перед сном можуть довести до серйозних порушень

За даними американських дослідників, солі важких металів накопичують довгоживучі і харчові ланцюжки, що знаходяться нагорі, хижі види риб: марлін, тунець, акула, риба-меч, королівська макрель, кахельник, щука, окунь, сом, скумбрія.

Також у списку королівська макрель, марлін, атлантичний великоголов, акула, меч-риба, великоокий тунець, а також риби із сімейства малакантових.