Серед продуктів, що провокують шкірне запалення і прищі на обличчі, фахівчиня виділяє цукор, кава, молоко, джерела глютену та інші.

Продукти, що викликають велику кількість прищів на обличчі, були названі лікарем-дерматовенерологом, косметологом Ольгою Лисициною.

Цукор. За словами косметолога, його велика кількість в раціоні завдає найбільшої шкоди здоров’ю шкіри.

“Цей продукт змінює склад шкірного сала, сприяючи втраті антибактеріальних, антимікотичних, інших захисних властивостей. Шкіра стає уразливою, тьмяною, сухою і зневодненою», – розповіла Лисицина.

Експертка додала, що цукром організм насичують не тільки солодкі кондитерські вироби, а й багато готових продуктів: соуси, майонези, кетчуп, багато консервів, напівфабрикати, навіть магазинні салати. Велика кількість солодких фруктів в цьому плані теж небезпечна – організм не готовий перетравлювати фруктозу в таких обсягах і буде реагувати великою кількістю висипань на обличчі.

Кава. Косметолог каже, що кава викликає спазм судин – як підсумок, шкіра «недоотримує колосальну кількість кисню». До того ж кофеїн стимулює вироблення кортизолу (гормон стресу), погіршує всмоктуваність корисних мінералів і вітамінів, уповільнює синтез колагену – білка, що забезпечує гладкість, пружність шкіри. Все це псує її стан, підсилює схильність запалення, прищів.

Молоко. Вживання даного продукту може погіршувати стан шкіри обличчя через вміст гормонів росту, крім них-гормонів тестостерону, прогестерону. Плюс лактоза, що викликає зростання інсуліну в організмі. Найбільш “важкий” для шкіри варіант – поєднання молока, кави і цукру.

“Підшлункова залоза після такого “удару” буде дуже довго приходити до тями, це абсолютно точно позначиться на стані шкіри”, – заявила Лисицина.

Сіль. Солоні огірки і помідори, сосиски, готові пельмені, кетчуп містять максимально допустиму кількість солі і можуть провокувати набряклість обличчя, попереджає косметолог. Ще більш шкідливі продукти фастфуду, чіпси, сухарики, які містять не тільки багато солі, але ще глутамат натрію, траснжири, барвники, консерванти, харчові добавки. Медикиня підкреслила у комплексі це викликає зміни складу шкірного сала, що максимально негативно позначається на стані шкіри”.

Глютен. Шкіра може бути дуже чутливою до цього компонента рослинних білків, який міститься в пшениці, жита, ячмені, перловці, булгурі, сої. Його можуть додавати в свої продукти виробники хлібобулочних виробів, макаронів, ковбас.

“Вживання великої кількості глютену здатне порушити роботу шлунково-кишкового тракту, послабити імунітет, що буде негативно впливати на шкіру”, – пояснила експертка.