Наука постійно підкреслює важливість дієти для запобігання хворобам. Тепер же нові дані наочно демонструють переваги скорочення одних продуктів при збільшенні споживання інших. Результати показують, що хот-доги, зокрема, можуть скоротити тривалість здорового життя більш ніж на півгодини.

Новий індекс, що оцінює вплив на харчування майже 6000 продуктів, показав, що кожен з’їдений людиною хот-дог може скоротити життя на 36 хвилин.

Експерти з Мічиганського університету заявили, що індекс також вимірює вуглецевий слід кожного продукту, щоб краще зрозуміти вплив продуктів харчування на планету.

Індекс враховує всі аспекти життєвого циклу продукту, в тому числі те, як він був проведений, оброблений, спожитий і утилізований, а також наскільки калорійний і поживно корисний продукт, пояснив автор дослідження.

“Розглядаючи фактори ризику, такі як натрій і трансжирні кислоти всередині хот-дога, врівноважені користю його поліненасичених жирів і волокон, ми прийшли до остаточного значення 36 хвилин здорового життя, втрачених на хот-дог”.

І навпаки, дослідники виявили, що арахісове масло може збільшити тривалість життя на 33 хвилини. Лосось також отримав зелений колір за його поживну цінність, збільшивши тривалість життя на 16 хвилин.

Як вже зазначалося в численних дослідженнях, перероблене м’ясо часто складається з невпізнанних інгредієнтів, включаючи хімічні речовини, барвники, підсолоджувачі та консерванти. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), серед основних причин смерті три стани, які можна запобігти; хвороби серця, недоумство і рак.