Хвороба Паркінсона – це прогресуюче неврологічне захворювання, при якому тіло мимоволі трясеться і рухається повільно, що створює значне навантаження на повсякденне життя хворих.

Вважається, що цим захворюванням страждає 1 з 500 чоловік. Нове дослідження показало, що одне поширене захворювання може бути пов’язане з більш високим ризиком захворювання.

Більшість випадків хвороби Паркінсона вважаються ідіопатичними, тобто у них немає явної причини. Нові дані показують, що захворювання ясен або періодонтит може значно підвищити ризик розвитку деменції.

Хвороба Паркінсона є найбільш швидкозростаючим неврологічним захворюванням у світі. Симптоми захворювання включають мимовільне струс певних частин тіла, повільний рух, жорсткі і негнучкі м’язи, а також інші психологічні симптоми. Стан виникає, коли нервові клітини в мозку вмирають, викликаючи різке падіння рівня дофаміну.

Читайте також:  Їсти багато хліба небезпечно для здоров'я

Хоча дофамін широко відомий як хімічний посередник, що впливає на почуття задоволення, він також відіграє життєво важливу роль у регулюванні рухів тіла.

Дослідження, проведене в Південній Кореї, показало, що захворювання ясен може збільшити ризик хвороби Паркінсона.

“У людей з хворобою Паркінсона поширені захворювання порожнини рота. Пацієнти, лікарі та особи, які здійснюють догляд, часто нехтують потребами пацієнтів в області гігієни порожнини рота. Для забезпечення оптимального скринінгу, лікування та профілактики пародонтиту та хвороби Паркінсона необхідна більш тісна співпраця з боку стоматологів та лікарів”? – пишуть автори.

Попередні дослідження виявили більш високу поширеність карієсу і втрати зубів серед пацієнтів з хворобою Паркінсона.

Читайте також:  Доведено, що чай знижує смертність від серцево-судинних захворювань

Після врахування всіх ключових факторів результати показали, що поширеність хвороби Паркінсона була вищою серед пацієнтів з пародонтитом. Команда зазначила, що у людей з легким періодонтитом ризик розвитку хвороби Паркінсона вище на 7,6–9,5%.