Вчені звернули увагу на раціон людей з деменцією.

Дослідники всього світу працюють над вирішенням проблеми деменції, намагаючись встановити фактори, що викликають придушення мозкової активності. Вже доведено, що здоровий і фізично активний спосіб життя здатний відсувати старість і старече недоумство.

Тепер же американські вчені встановили, що на якість життя впливає і харчування. Вони звернули увагу на продукти, які найчастіше їдять люди з деменцією.

Для досліджень було проаналізовано харчування понад 600 осіб старше 78 років. Серед них третина мала діагноз деменція, а інші не страждали на цю недугу. Як виявилося, літні пацієнти не скаржаться на проблеми з пам’яттю і втрату колишніх знань і навичок частіше вживали в їжу овочі, фрукти, морепродукти.

Читайте також:  Кращі та найгірші пози для сну, які впливають на ризик гіпертонії

А ті, у кого були ці проблеми віддавали перевагу переробленим м’ясним продуктам, таким як ковбаса, сосиски і паштети. У їх раціоні було багато солодощів, що містять глюкозу і крохмаль, а також був присутній алкоголь.

При цьому перша група теж не була вегетаріанцями, але її представники їли свіжоприготоване м’ясо, доповнюючи блюдо гарніром з овочів і зелені.