Що більше часу ви проводите поруч із телевізором, то це гірше. Американські вчені з’ясували, що для осіб, старших 60, кожну зайву годину біля телевізора збільшує ризик інсульту на 14%.

Вчені з Університету Сан-Дієго провели дослідження, яке можна назвати ще однією рекомендацією частіше вставати з дивана. У міру старіння людини залишають сили, і його рухи стають повільнішими. З цього людям зручніше просто сидіти на дивані і нічого не робити. А найцікавіше при цьому переглядати телевізор чи щось читати, передає DailyMail.

Але сидячий спосіб життя після 60 та 70 – вкрай небезпечна штука. Кожна додаткова година, проведена в сидячому положенні, збільшує ризик інсульту на 14%, як показало дослідження.

Люди, які погано рухаються протягом 13 і більше годин на день, на 44% частіше стикаються з інсультом, порівняно з тими, хто проводить у сидячому положенні не більше 11 годин.

На противагу цьому виконання всього 25 хвилин помірних фізичних навантажень на зразок піших прогулянок або велосипедного спорту щодня скорочує ризик гострого порушення мозкового кровообігу на 40%.

Попередні дослідження вже показували, що сидячий спосіб життя може спричинити накопичення в наших артеріях жирових відкладень або бляшок. А це збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Фізичні навантаження допомагають зменшити ризик інсульту за рахунок зниження показників холестерину та артеріального тиску. Все це скорочує рівень жирових відкладень в артеріях.