Серед можливих причин поганого сну і постійного занепаду сил лікарі називають анемію, депресію, проблеми з щитовидкою та інші порушення здоров’я.

Залізодефіцитна анемія. За даними NHS, вона є однією з найбільш частих причин незрозумілої втоми і нестачі енергії. Як випливає з назви, проблема викликається недоліком заліза, який в свою чергу може пояснюватися різними патологіями.

Гіпоактивна щитовидна залоза. Низька активність щитовидної залози (гіпотиреоз), може бути дуже серйозним порушенням, якщо його не лікувати. При гіпотиреозі, крім постійної втоми, люди також помічають збільшення ваги або почуття депресії.

Апное уві сні. Для нього характерні зупинки дихання, що відбуваються під час сну. Крім того нічні симптоми включають зупинку і почастішання дихання, задишку або задуха уві сні, гучне хропіння, часті пробудження. Поряд з почуттям втоми протягом дня людям з цією патологією також буває важко зосередитися, у них виникають перепади настрою, нерідкі пробудження з головним болем.

Депресія. Симптоми варіюються від людини до людини, але відчуття втоми, що відчувається при пробудженні, може бути ключовим симптомом. Крім того, відчуваються смуток, пригніченість, недолік енергії і мотивації.

Емоційний шок. Втрата близької людини, звільнення, розрив відносин – все це теж може змусити відчувати себе постійно втомленим, виснаженим.