Вірус папіломи людини (ВПЛ) відомий, перш за все, тим, що нібито викликає рак. Однак навіть ця інформація не завжди змушує людей лікувати папіломатоз.

Міфів про ВПЛ більш, ніж достатньо. Ми хочемо розповісти про найпоширеніших з них. Отже, що говорять про папіломовірусах люди:

Міф № 1: Достовірних даних, xb допомагає вакцинація від ВПЛ, не існує, тому можна не робити щеплення

Правда: Так дійсно, існує понад 100 папіломавірусів, і даних, що щеплення захистить від усіх, дійсно немає. Однак щеплення на 5 років захистить вас від найбільш агресивних штамів. У абсолютної більшості реципієнтів побічних ефектів від вакцини не виникало, тому, на наш погляд, краще все-таки зробити щеплення.

Міф № 2: Більш ефективно робити тест на мазок, ніж робити щеплення від ВПЛ

Правда: мазок – це скринінгове дослідження, що дозволяє побачити, чи є у вас мутовані, передракові клітини на шийці матки. А вакцинація якраз і призначається для того, щоб в організмі утворилися антитіла, що захищають клітини від мутації при попаданні вірусу. Так що, безумовно, краще не економити на вакцинації, ніж чекати, поки клітини почнуть ставати злоякісними.

Міф № 3: Якщо у вас з’явилися генітальні бородавки – це призведе до раку шийки матки

Правда: не відомо, скільки безсонних ночей породив цей міф. Насправді все не зовсім так похмуро. І бородавки, і рак шийки матки викликаються вірусом папіломи людини. Але зовсім різними його штамами. Так що неприємності на статевих органах можуть бути ніяк не пов’язані з раком.

12 міфів про вірус папіломи людини

Міф № 4: Жінкам у віці немає необхідності перевірятися на ВПЛ

Правда: один із чотирьох випадків раку шийки матки і 41% усіх смертельних випадків цього захворювання відбуваються з жінками у віці 65 років і старше. Регулярні обстеження вкрай важливі, оскільки ВПЛ може проявлятися знову після багатьох років прихованого перебігу. Аналіз доцільно виконувати кожні три роки для жінок у віці від 21 до 29 років, і кожні 3-5 років в проміжку від 30 до 65 років.

Міф № 5: Якщо кондилом немає, а мазок виявив віруси – значить у мене рак шийки матки

Правда: не варто поспішати з висновками. Віруси можуть довго знаходитися в організмі людини, але це ще не говорить про передраковий стан. Поява цих вірусів в аналізах говорить про те, що його кількість збільшилася, а це відбувається в результаті зниження загального імунітету організму. Тому головне, на що варто звернути увагу на підставі такого результату аналізу – це стан імунітету, і краще провести лікування, спрямоване на його підтримку.

Міф № 6: Якщо завжди використовувати презерватив, то папіломавірусів не підхопиш

Правда: презерватив, безумовно, знижує ймовірність зараження ВПЛ і захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Однак захищений секс не є стовідсотковою гарантією так як папіломавірус передається через будь-які контакти слизових. Також ВПЛ може передаватися при дотику, користуванні одними предметами туалету і гігієни. Якщо папіломи розташовані на слизовій губ, то можлива передача папіломавірусу через поцілунок. Все вищесказане не скасовує необхідності користуватися презервативами!!!

Презерватив

Міф № 7: Найчастіше вірусом папіломи заражаються жінки

Правда: Так, жінки. А ще чоловіки і діти. На жаль, від папіломавірусів не застрахований ніхто.

Міф № 8: Всі папіломавіруси викликають рак

Правда: багато типів ВПЛ не завдають проблем. Інфекції ВПЛ зазвичай проходять самі, без будь-яких втручань через кілька місяців після їхнього набуття, і близько 90% проходять протягом 2 років. І лише невелика частка інфекцій певними типами ВПЛ може зберігатися і розвиватися рак.

Міф № 9: ВПЛ можна вилікувати

Правда: Лікуванню піддається не сам вірус, а ті захворювання, які він викликав. Можна позбутися від гострокінцевих кондилом, можна вивести бородавки, можна навіть вилікувати передраковий стан шийки матки. Але сам вірус, на жаль, залишається в організмі людини.

Міф № 10: У моногамних відносинах діагноз ВПЛ означає, що один з партнерів зраджував іншому

Правда: саме цей міф привів багатьох людей до трагічно невірних висновків і змусив розпастися безліч пар, оскільки вони не брали до уваги один з найбільш загадкових аспектів генітального ВПЛ – здатність вірусу перебувати в прихованому стані. Навіть якщо ви зі своїм чоловіком разом зі шкільної лави, діагноз ВПЛ означає лише те, що хтось з вас в якийсь момент свого життя заразився папіломавірусною інфекцією.

Міф № 11: Якщо ви заразилися ВПЛ, він буде повертатися знову і знову

Правда: зовсім не обов’язково. Так, на мазках лікар швидше за все буде бачити наявність штамів. Але якщо ви ведете здоровий спосіб життя, правильно харчуєтеся і, як наслідок, володієте хорошим імунітетом – віруси не будуть себе проявляти. Взагалі ніяк!

Вакцинування

Міф № 12: Вагітна жінка з ВПЛ неодмінно передасть захворювання дитині

Правда: Цей міф пояснюється існуючою можливістю зараження дитини при її проходженні через родові шляхи матері, зараженої ВПЛ. Ризик є реальним, але досить невеликий, і асоціюється тільки з двома специфічними видами вірусу – 6 і 11. Якщо дитина дійсно отримує ВПЛ при пологах, і інфекція вкорінюється, у неї може розвинутися ураження носоглотки, яке може заважати нормальному диханню. Це стан, зване респіраторним папіломатозом, виліковний. Пологи через кесарів розтин підвищують шанси дитини, але не дають стовідсоткової гарантії. У цілому, ризик респіраторного папіломатозу для дитини набагато нижче, ніж ускладнення, пов’язані з кесаревим розтином. Вагітним жінкам з загостреними кондиломами слід задовго до пологів обговорити з лікарем ризик зараження і можливі варіанти, і вирішити, який з них кращий.

Джерело: Likar.info