Арифметична ймовірність зникнення людської раси в наступному році становить 1 шанс на 14 000. Це набагато вище, ніж ймовірність людини отримати удар блискавки, як показало дослідження.

Людство має більш високий шанс бути повністю знищеним в наступному році, ніж кожна конкретна людина зіткнутися з ударом блискавки. Дослідники з Оксфордського університету розрахували ймовірність людського виду померти від будь-яких катастрофічних природних подій в будь-який рік. Виявилося, що вона становить 1 шанс з 14 000. Ризик зникнення людського роду зростає по мірі появи різного роду штучних загроз начебто біологічної зброї та інших засобів масового знищення, а також впливу на зміни клімату.

Автори дослідження вирішили розрахувати арифметичну ймовірність зникнення людського роду від природних причин, включаючи падіння астероїда і виверження супервулканів. Для отримання відповіді на ці питання вони проаналізували дані по 200 000 років існування людини на нашій планеті. Розрахунки показали, що у всіх нас більш високі шанси повністю зникнути з лиця Землі, ніж у окремих представників людського роду зіткнутися з блискавкою. Якщо ймовірність першого результату становить 1 на 14 000, то другого – всього 1 на 700 000. Імовірність бути укушеним акулою – 1 на 650 000, а шанси чоловіка із середнім достатком почати зустрічатися з топ-моделлю-1 на 880 000.

Автори дослідження ретельно вивчили записи археологів і дані по артефактах за сотні тисяч років. У минулому році інша команда дослідників розробила модель для визначення трьох можливих доль нашої планети по мірі зростання населення і погіршення ситуації з кліматом. Перший варіант був найбільш оптимістичним, другий мав на увазі повільне вимирання, а третій-повний колапс. Виявилося, що саме третій варіант і є найбільш вірогідним.