Продукти харчування можуть викликати у людини залежність, що не поступається за силою наркотичній. Група дієтологів провела масштабне дослідження і змогла класифікувати типи продуктів, які викликають саме таку залежність.

1 тип продуктів, що викликають залежність: цукор. Експериментально доведено, що на цукор рецептори головного мозку щурів реагують як на кокаїн. Тому цукор в наші дні додають не тільки в солодощі, але і в багато інших продуктів харчування. При цьому, за словами вчених, цукор може діяти як спусковий механізм додаткових залежностей: наприклад, коли в експериментах щурів позбавляли цукру, вони переключалися на алкоголь.

2 тип продуктів, що викликають залежність: хліб. Цей продукт – мабуть, єдиний, який може вживатися з дня у день все життя і не набриднути. Більш того, багато хто не мислять свій раціон без хліба і помітно дратуються через його відсутність. Вчені висловлюються про те, що компоненти в складі хліба виділяють вуглекислий газ і алкоголь чи варто дивуватися тому, що у любителів хліба розвивається залежність?

3 тип продуктів, що викликають залежність: з глутаматом натрію. Ковбаса, чіпси, сухарики, локшина швидкого приготування містять в собі глутамат натрію. З цієї причини часто відчувають сильне бажання з’їсти що-небудь з даного переліку навіть найвідданіші ЗСЖ-ники. Ця добавка багаторазово підсилює смакові відчуття, що змушує мозок вимагати добавки.

4 тип продуктів, що викликають залежність: соління. Сіль, яка часто навмисно додається виробниками продуктів у великій кількості, впливає при попаданні в організм людини на нейротрансмітери – рецептори мозку, відповідальні за винагороду. Завдяки їх активності людина відчуває себе задоволеною, тому продукти, які містять багато солі, вживаються ще й ще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 ТИПИ ЛІКІВ, ЯКІ НАЙЧАСТІШЕ ВИКЛИКАЮТЬ ЗАЛЕЖНІСТЬ

Джерело: МедікФорум