Існують продукти, які є особливо корисними для того, щоб підтримувати кишечник в здоровому стані – відновлювати слизову оболонку і нормалізувати мікрофлору.

Відомо, що стан кишкової флори впливає на всю імунну систему. Більшість всіх клітин, які продукують антитіла, знаходяться в слизовій оболонці кишечника. Бактерії, які живуть в ньому розщеплюють клітковину і виробляють вітаміни, яких потребує організм.

Тільки здоровий кишечник може внести значний внесок в профілактику захворювань і запалення.

За словами медиків, велика кількість омега-3 жирних кислот і вітаміну D в жирній рибі сприяють зменшенню запалень і розвитку здорових кишкових бактерій. Роль кислот неможливо переоцінити в лікуванні хронічних захворювань, пов’язаних з діяльністю кишечника: наприклад, порушення обміну речовин, ожиріння і раку товстої кишки.

Читайте також:  8 продуктів, які слід їсти перед сном

Харчові волокна, що містяться в малині, виступають в якості натурального засобу для попередження запорів, а також дивертикуліту – захворювання, що вражає стінки кишечника. Малина входить в список найкращих продуктів для здорового кишечника: чашка ягід містить 8 грамів клітковини, чверть добової потреби організму в ній.

Перцева м’ята має спазмолітичні властивості, що робить її одним з кращих засобів для зняття симптомів синдрому роздратованого кишечника. Ментол в складі м’яті розслабляє кишковий тракт, зменшує біль, здуття, запобігає запору.