Легко побачити зв’язок між нездоровою дієтою і збільшується талією. Зв’язок між їжею та здоров’ям мозку може бути важче зрозуміти.

Але експерти погоджуються. Правильне харчування важливо для здоров’я мозку.

“З усіх органів нашого тіла мозок найбільш легко пошкодити неправильне харчування”, – сказала д-р Ліза Москоні, директор організації Women’s Brain Initiative і доцент кафедри неврології та радіології Weill Cornell Medicine and Нью-Йоркська Пресвітеріанська лікарня, передає HealthDay.

“Від самої архітектури до працездатності, кожен аспект мозку вимагає правильного харчування”.

Москоні, який написав книги про науку про харчування та мозок, сказав, що багато людей мають неправильні уявлення про те, що таке «правильна їжа». Одна з найбільших помилок, яку вона чула останнім часом, – це ідея про те, що дієта з дуже високим вмістом жирів якимось чином корисна для мозку.

Читайте також:  Білі плями на язиці можуть бути ознакою раку ротової порожнини

БАДи і cуперфуди – міф?

За словами доктора Крістін Яффе, професора психіатрії, неврології та епідеміології Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, ще одна область, в якій людей вводять в оману, – це харчові добавки. За її словами, вітамінні добавки, схоже, не покращують здоров’я мозку, за винятком випадків, коли комусь не вистачає певної поживної речовини.

Точно так само багато уваги привернули добавки, що містять омега – 3 жирні кислоти і риб’ячий жир. Але, хоча вони можуть допомогти деяким пацієнтам з серцевими захворюваннями за призначенням лікаря, дослідження не підтвердили користь для здоров’я мозку.

Москоні виділила деякі поживні речовини-антиоксиданти, такі як вітамін С, Вітамін Е та бета-каротин, а також протизапальні вітаміни В та омега-3 жирні кислоти, які, за її словами, важливі для здоров’я нейронів.

Читайте також:  Чотири фрукти для здоров'я нирок

Але ні Яффе, ні Москоні не люблять виділяти щось як ідеальну їжу для мозку.

“Я не вірю в “суперпродукти” або в те, що якась одна їжа або група продуктів є ключем до здоров’я мозку”, – сказала Москоні.

І не те, щоб з чорницею щось не так, сказав Яффе, але “ви б не хотіли думати: «Якби я тільки їм чорницю, ось і все».

Шкідливі продукти для мозку

За словами Москоні, також важливо думати про продукти, потенційно шкідливі для здоров’я мозку. За її словами, насичені жири, особливо з тваринних джерел, пов’язані з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань. Деякі дослідження також показують, що це збільшує ризик когнітивних проблем.

Читайте також:  Три проблеми зі здоров'ям, які з'являться через вживання солінь

«Коли ми їмо жирну, солодку їжу і відчуваємо такі симптоми, як млявість, затуманеність мозку і сонливість – ці симптоми виникають не в шлунку, а в головному мозку», – сказала Москоні.

І ефекти не обов’язково тимчасові. Дослідження показують, що погане харчування може спричинити втрату ключових структурних та функціональних елементів мозку, сказала вона, поряд з «більш високою вразливістю до старіння мозку та деменції».