Вчені стверджують, що, споживаючи більше рослинного білка, люди отримують реальну можливість продовжити життя. При цьому серед рослинних джерел білка є справжні “чемпіони” за його змістом.

Журнал JAMA Internal Medicine опублікував дані дослідження, автори якого стверджують: заміна в раціоні частини продуктів, що містять тваринний білок, на рослинні джерела білка здатна продовжити життя. Згідно з розрахунками, замінивши всього 3% тваринних білків рослинними, можна знизити ризик смерті на 10%. Вживання 10 грамів рослинних білків замість тварин на кожні 1000 калорій знижує ризику смерті на 12% для чоловіків і на 14% для жінок.

За словами дослідників, щоденна заміна однієї-двох порцій тваринних білків рослинними джерелами є потужною профілактикою серцево-судинних захворювань, дозволяючи знижувати концентрацію холестерину. Крім того, це забезпечує захист від розвитку раку (конкретно колоректального).

Читайте також:  5 щоденних звичок, які допомагають боротися з вірусами

Фахівцями були названі кращі рослинні джерела білка, здатні продовжити життя. Вони дійсно містять багато білка, впевнено конкуруючи в цьому з його постачальниками тваринного походження, повідомляє видання The Health Site.

Нут. У порції, рівній половині склянки нуту, міститься близько 7 грамів білка. До того ж цей представник бобових багатий білком, фолатом, клітковиною, залізом, фосфором, корисними жирними кислотами.

Тофу. Скибочка вагою 85 грамів пропонує 8 грамів білка. Також тофу є багатим джерелом калію і заліза.

Кіноа (kобода). Одна чашка приготовленої крупи дасть організму 8 грамів білка, причому це повноцінний білок, що містить всі необхідні дев’ять амінокислот.

Читайте також:  Стало відомо, які ласощі допомагають боротися з втомою

Броколі. Обов’язково включіть овоч в свій щоденний раціон-середній стебло броколі містить близько 4 грамів білка.

Арахіс. Півсклянки арахісу-це цілих 20,5 грамів білка. Арахісове масло також багате білком: столова ложка дає 8 грамів.

Скільки потрібно їсти білка? Фізіологічна потреба в білку для дорослого населення становить від 65 до 117 грамів на добу для чоловіків і від 58 до 87 грамів на добу для жінок.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News