Американські вчені повідомили про новий негативний аспект впливу знеболюючих медикаментів на організм людини. Подробиці їх дослідження в британському виданні Daily Mail.

Використання ліків, які містять ібупрофен і аспірин, незважаючи на їх дієвість в купіруванні болю, здатні заподіяти шкоду людині, заявили фахівці з США.

«У знеболювальних препаратів, особливо на основі ібупрофену і аспірину, є типові побічні ефекти: діарея, кислотний рефлюкс, запор. Іноді пацієнти з такими симптомами навіть не підозрюють, чим вони викликані», – наводиться в пресі думка дослідників.

Особливо часто, кажуть лікарі, від застосування знеболюючих у цьому плані страждають жінок, які використовують такі препарати для полегшення болю, пов’язаних з менструальним циклом. Експерти попередили: подібна звичка може призводити до серйозних проблем з шлунково-кишковим трактом.

Медики висловилися про те, що позбавлення від больових відчуттів за допомогою таблеток – це поширене явище в існуванні багатьох людей. Між тим, до ліків потрібно вдаватися як до виняткового рішення, тільки після того, як були випробувані немедикаментозні методи, які виявилися безсилими.

«Біль можна заспокоїти шляхом збільшення фізичної активності, а також споживанням вітаміну B. Спазм можна зняти за допомогою компресів. Таблетка – це крайній метод», – зазначили експерти.