Ці харчові звички мають ефект профілактики вікового погіршення стану мозку і деменції, констатує відомий британський лікар дієтолог Мерилін Гленвілл.

Контролювати споживаний цукор. В інтерв’ю виданню Express лікар підкреслила, що для збереження здоров’я мозку важливо вживати по мінімуму доданий цукор і рафіновані вуглеводи. Це в тому числі відноситься до білого хліба і білого рису, оскільки вони швидко перетворюються організмом в цукор (глюкозу). Підвищений рівень цукру в крові негативно позначається на кровообігу, від чого може постраждати і головний мозок.

Обов’язковий збалансований сніданок. За словами Гленвілл, правильний сніданок сприяє нормалізації рівня цукру в крові, що, як було вже сказано, є важливою умовою для хорошого кровообігу головного мозку – фактора захисту від нейродегенеративних захворювань. Однією з кращих харчових звичок, що перешкоджають деменції, лікар вважає вживання сніданку, що складається з білків і складних вуглеводів.

Читайте також:  Ця статева інфекція викликає зниження когнітивних функцій та деменцію

Вживати білок з кожним прийомом їжі. Дана звичка, каже експерт, корисна тим, що допомагає краще утримувати баланс рівня цукру в крові – перетравлення білка уповільнює його підйом. Це пов’язано з тим, що організму потрібно більше часу для обробки білків, ніж інших харчових компонентів.

Обмежувати випивку. Мерилін Гленвілл нагадує: алкогольні напої також можуть істотно підвищувати рівень цукру в крові. Якщо ви збираєтеся вживати алкоголь, не перестарайтеся і шукайте напої з меншим вмістом цукру в складі, радить дієтолог.

Стежити за отриманням поживних речовин. Одним з найважливіших і корисних для підтримки функцій мозку є омега – 3 жирні кислоти – багато досліджень підтверджують їх захисний ефект від хвороби Альцгеймера, найпоширенішої форми деменції. Омега – 3 перешкоджають утворенню бляшок в мозку, асоційованих з розвитком деменції, а також допомагають поліпшити церебральний кровотік і зменшити запалення.

Читайте також:  Лікар розповів про синдром раптової смерті у дорослих людей

Інші поживні речовини, які можуть бути корисні мозку, включають нейромедіатор ацетилхолін, який має вирішальне значення для пам’яті і міститься в яєчних жовтках, а також в сої і горіхах. Крім нього-кофермент Q10, альфа-ліпоєву кислоту, вітаміни B6, B12 і фолієву кислоту: їх отримання покращує захист від вікового «всихання» мозку.