Хронічні гіпертоніки повинні обов’язково приймати прописані їм ліки. А в якості комплементарної медицини вони можуть використовувати і деякі корисні види чаю.

Зелений чай. Володіє величезним безліччю корисних властивостей, найчастіше його п’ють для боротьби із зайвою вагою. Однак дослідники з’ясували, що регулярне вживання чаю (не менш 12 тижнів поспіль) знижує артеріальний тиск на 2-3 мм ртутного стовпа. Крім того, це прекрасний напій для боротьби із запаленнями.

Чай з гібіскуса. Ще одне дослідження показало, що даний напій знижує артеріальний тиск, якщо вживати його щодня не менше 6 тижнів. Причому найістотнішим було падіння систолічного тиску. У чаю з гібіскуса є і протиракові властивості.

Чай Улун. Це китайський напій, який поєднує в собі властивості чорного і зеленого чаю. Також має безліч корисних властивостей, зміцнюючи здоров’я серця за рахунок безлічі антиоксидантів. Втім, для запущених гіпертоніків цей напій може бути не дуже ефективним.

Чорний чай. Дослідники з’ясували, що якщо людина щодня вживає не менше двох чашок чорного чаю, то це знижує одночасно систолічний і діастолічний артеріальний тиск, а разом з цим падає і ризик інсульту. Знову-таки це відбувається за рахунок антиоксидантів, що містяться в чаї, які також покращують здоров’я шлунково-кишкової системи, знижують рівень холестерину і навіть запобігають раку.

Джерело: МедікФорум