Вживання гарячого і неправильно завареного чаю шкодить здоров’ю, навіть здатне викликати рак. Існують і інші випадки, коли напій може давати негативний ефект, – наприклад, коли він п’ється на порожній шлунок, відразу після їжі, слідом за спиртним.

Вчені розповіли, в яких випадках чай шкодить здоров’ю: так, іранські дослідники вказують на велику небезпеку гарячого чаю. Оптимальна температура напою становить 56-60 градусів. Якщо вона вище всього на 5 градусів, то всього одна чашка чаю такої температури, що випивається за день, збільшує ймовірність захворіти на рак стравоходу, відзначають фахівці.

“Чай температурою 70 градусів збільшує ризик виникнення раку стравоходу у вісім разів. Якщо пити чай протягом двох хвилин після заварювання, цей ризик буде в п’ять разів вище, ніж через чотири хвилини”, – розповіли медики.

Тайванський дієтолог Чжан Сілань доповнив: шкодить здоров’ю не тільки гарячий чай, але і такий, в якому містяться залишки пестицидів. Уникнути їх скупчення в напої допомагає правильна техніка заварювання.

“Краще зливати першу заварку чаю, відкривати кришку при приготуванні чаю, щоб не накопичувався водяна пара. Таким чином, пестициди будуть випаровуватися разом з парою”, – зауважив фахівець.

Також чай може шкодити здоров’ю в інших випадках.

На порожній шлунок. При цьому пригнічується виділення шлункового соку, знижується його кислотність, що негативно діє на травлення, сприяє головним болям, прискореному серцебиттю.

При підвищеній температурі. Дубильна кислота чаю має в’яжучі властивості, це може порушувати процес терморегуляції – тепло не буде нормально виділятися, що завадить знизити жар.

Відразу після їжі. Речовини напою в цьому випадку не дозволять нормально засвоїтися поживним компонентам-наприклад, залозу. Поєднання дубильної кислоти і білка загрожує зростанням токсинів і канцерогенів, сприяє запору.

Після вживання алкоголю. Спиртне самостійно впливає на роботу серцево-судинної системи, нирок, печінки. Чай надає додаткову стимулюючу дію на кровообіг, роблячи навантаження цих органів ще більш значним.