Зміна раціону харчування допоможе познайомитися з новими продуктами і поліпшити здоров’я. Однак вибрати одну певну дієту буває складно через їх різноманіття. Дієтологи і лікарі склали список шести кращих дієт для довголіття.

Кращою дієтою медики вважають середземноморську. Вони відзначають, що це простий і стабільний раціон харчування, якого можна дотримуватися все життя. Дієта відома різноманітністю рослинної їжі. За словами дієтологів, вона допоможе зберегти здоров’я на довгий час, оскільки продукти, що входять в раціон, багаті вітамінами, мінералами, антиоксидантами, які знижують ризик багатьох хронічних захворювань, пише ETNT.

Деякі дослідження підтверджують ефективність інтервального голодування для довголіття. Так, за словами лікарів, тварини, які їдять рідше, живуть довше. Крім того, дослідження за участю 2000 чоловік також показало шанс на збільшення тривалості життя у пацієнтів, які дотримуються інтервального голодування.

Читайте також:  Лікарі розповіли про вплив солодких продуктів і фруктів на тиск

Медики закликають звернути увагу на Dash-дієту – абревіатура з англійської розшифровується як дієтичні підходи до боротьби з гіпертонією. Раціон харчування складається з продуктів, що знижують тиск: овочів, фруктів, цільних злаків, бобових, горіхів і насіння. Виключається або зводиться до мінімуму їжа тваринного походження або пройшла промислову обробку.

Досягти довголіття можна за допомогою дієти країн «блакитної зони» – так називаються райони з найвищою концентрацією довгожителів. Наприклад, Греція, Японія, Італія, Коста-Ріка, штат Каліфорнія в США. У цих країн є кілька загальних принципів, що сприяють довгому життю: дієта зі свіжих цільних продуктів, в основному рослинних, з додаванням горіхом і оливкової олії. При цьому мінімізується кількість червоного м’яса. Крім того, жителі цих районів їдять в колі сім’ї, спілкуючись, і виключають важку їжу перед сном.

Читайте також:  Корінь імбиру виявився ефективним засобом від багатьох хвороб

Ефективною фахівці вважають карнівор-дієту – харчування м’ясоїдних тварин. Вона пояснюється тим, що в стародавні часи Сільське господарство не було досить розвинене, а люди в основному харчувалися полюванням.

М’ясо містить антиоксиданти, які сприяють довголіттю і збереженню здоров’я, пояснюють дієтологи. Більш того, це один з кращих джерел вітаміну D, омега–3 та інших потрібних поживних речовин.

Нарешті, дієтологи відзначили варіацію середземноморської дієти, але з більшою часткою молочних продуктів. Оскільки вони містять потрібні жири і кальцій, то високо цінуються в здоровому харчуванні. Лікарі рекомендують вибирати сири, йогурти і соусі на основі молочної продукції. Особливо фахівці вважають цей варіант дієти корисним для жінок через кальцію і вітаміну D.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News