Хоча чарівної палички, за допомогою якої можна швидко зміцнити імунітет, не існує, є один простий спосіб посилити захист організму. За словами фахівців, підтримати імунну систему допоможуть заняття спортом, якісний сон, відмова від шкідливих звичок і зниження рівня стресу. Однак лікарі рекомендують додати в щоденний розпорядок дня ще одне правило-дотримуватися збалансованої дієти.

Таке харчування має на увазі вживання великої кількості фруктів і овочів, зведення до мінімуму оброблених продуктів, доданого цукру і натрію. Як пояснили експерти з клініки Клівленда, фрукти і овочі містять поживні речовини, які безпосередньо впливають на імунітет. Особливо це стосується двох найбільш важливих вітамінів: D і С.

Читайте також:  Вживання одного напою перед тренуванням може призвести до інсульту

“Хоча добавки можуть заповнити прогалини у вашому раціоні, найкращий спосіб поповнити запаси необхідних поживних речовин-отримувати їх прямо з їжі. Організм краще засвоює і використовує вітаміни, коли вони надходять з натуральних джерел”, – пояснили медики.

Дієта з високим вмістом оброблених харчових продуктів, доданого цукру і натрію підвищує ризик розвитку ожиріння, діабету, серцевих захворювань, високого рівня холестерину і гіпертонії. Всі ці стани негативно позначаються на імунній системі.

Вчені вже довели, що посилити природний захист організму допоможе вітамін С. Наприклад, в дослідженні, опублікованому в журналі Nutrients, говориться, що речовина підтримує різні клітинні функції, а його дефіцит призводить до порушення імунної відповіді і підвищення сприйнятливості до інфекцій.

Читайте також:  Рак кишківника: три найбільш ранні симптоми назвали пацієнти

При цьому Національні інститути охорони ЗДОРОВ’Я США відзначають, що вітамін D також допомагає регулювати імунітет, зменшувати запалення і навіть уповільнювати зростання ракових клітин. Хорошими джерелами вітаміну D є жирна риба, яєчні жовтки, печінка і молоко.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News