Прийом аспірину робить організм більш сприйнятливим до внутрішніх кровотеч.

Аспірин як і раніше є першим засобом лікування при безлічі захворювань, але лікарі закликають використовувати препарат з великою обережністю, оскільки зростає число свідчень того, що переваги препарату не переважують його ризиків.

Аспірин розріджує кров, і це означає, що він знижує здатність клітин злипатися і утворювати згустки. Таким чином, препарат призначається пацієнтам для захисту від тромбів, серцевого нападу та інсульту. Але слід пам’ятати, що лікування аспірином – це палиця про два кінці. Медики попереджають про можливі побічні ефекти ліків, включаючи особливо небезпечні, передає Express.

Читайте також:  Унікальний продукт, який знижує ризик хвороби Альцгеймера

Національна служба охорони здоров’я (NHS) уточнює, що на тлі прийому аспірину організм стає більш сприйнятливим до внутрішніх синців і кровотеч.

«У вас можуть з’явитися кровотечі з носа і незрозумілі синці, а якщо ви поріжетеся, кровотеча може тривати довше звичайного».

Незначна кровотеча не є приводом для занепокоєння, але в деяких випадках може зажадати невідкладної допомоги, підкреслюють експерти.

Також вони попереджають, що особливо чутливими до побічних ефектів аспірину є шлунок і кишечник – препарат пригнічує дію речовин, які захищають ніжну слизову оболонку органів, і це може спровокувати сильну кровотечу.

“Якщо, приймаючи аспірин, ви помітили розлад шлунка або біль, обговоріть це з лікарем”.

Читайте також:  Повсякденні звички, які погано впливають на здоров'я очей

Інші ознаки кровотечі, викликаного аспірином.

  • Серйозна кровотеча в шлунково-кишковому тракті може зробити стілець чорним.
  • У рідкісних випадках виникає блювота з кров’ю.

За даними Harvard Health, препарат може також викликати внутрішню кровотечу в голові, і коли це відбувається, виникає високий ризик втрати працездатності і смерті.

Гарвардські медики підкреслюють, що використання аспірину більше не рекомендується для профілактики тромбозу людям середнього та похилого віку, як це було в минулому.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News