Дефіцит заліза – одне з найбільш поширених порушень харчування в світі, вважають лікарі. Цим станом страждає близько 30% населення нашої планети. У розвинених країнах брак заліза медики частіше виявляють серед вагітних жінок і жінок репродуктивного віку, дітей до п’яти років і літніх людей.

На думку фахівців, допомогти усунути дефіцит здатний вітамін C. Дослідження показують, що він може підвищити рівень антиоксидантів в крові до 30%. Це покращує природний захист організму від запалень, пише Express.

Вчені додатково вивчили безпеку вітаміну С для пацієнтів із залізодефіцитною анемією (недокрів’ям). Учасники дослідження були розподілені в дві групи: перша приймала добавки заліза і вітамін C, друга – тільки залізо. Згідно з результатами, лікування в обох групах виявилося однаково ефективним.

Читайте також:  Які зміни в мозку відбуваються у любителів кави, з'ясували вчені

Лікарі відзначають, що ранні ознаки дефіциту заліза часто залишаються непоміченими. У міру погіршення стану у деяких людей з’являється дивне бажання з’їсти, наприклад, лід або бруд. При виявленні ознак залізодефіцитної анемії фахівці закликають звернутися за медичною допомогою, щоб запобігти подальшим ускладненням.

Залізо міститься в червоному і білому м’ясі, яйцях, морепродуктах. Його недолік поширений серед вегетаріанців. Вітамін C, вказують медики, допомагає організму краще засвоювати залізо, тому рекомендується пити апельсиновий сік під час їжі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News