Під час нещодавно проведеного дослідження, в якому взяли участь майже 4500 дорослих людей, вчені з’ясували, вживання якого гарніру більше двох разів на тиждень може подвоїти ризик ранньої смерті. Результати були опубліковані в The American Journal of Clinical Nutrition.

Йдеться про картоплю фрі. Вона смажиться у фритюрі у великій кількості олії і містить багато небезпечних трансжирів. Страва підвищує “поганий” холестерин, і знижує рівень “хорошого”. Крім того, підвищується ризик виникнення серцевих захворювань та інсульту. З’ясувалося, що вживання смаженої їжі три рази на тиждень на сім відсотків збільшує ризик серцевого нападу.

Крім того, згідно з дослідженням, проведеним в Японії, люди з найвищим рівнем трансжирів в крові були на 75% більш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера або деменції, пише Eat This, Not That!.

Жири засвоюються організмом набагато повільніше, ніж вуглеводи і білки. У зв’язку з цим вчені стверджують, що картопля фрі буде перетравлюватися набагато довше, що може призводити до виникнення болю в животі. Супутніми побічними ефектами можуть бути нудота, здуття і судоми.

Більш того, вживання дієти з високим вмістом жирів може зашкодити кишковому мікробіому, оскільки вони збільшують кількість нездорових бактерій і зменшують кількість здорових.